loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Vitamíny namiesto plastiky?

Vitamíny namiesto plastiky?

Vitamíny namiesto plastiky?Pre krásnu tvárPre krásne vlasyPre krásne telo
Vitamíny namiesto plastiky?

Vitamíny namiesto plastiky?
Vitamíny namiesto plastiky?

Tak ako beriete vitamín C, keď potrebujete posilniť imunitný systém, echinaceu pri prechladnutí a pupalku pred menštruáciou, podobné zázračné doplnky výživy sa začínajú objavovať už aj v kozmetike.

Nutraceutikálie, ako ich nazývame, síce prerazili už pred niekoľkými rokmi a sľubovali lepšiu pleť a vlasy, dnes už atakujú problémy špecificky: zameriavajú sa priamo na vrásky, vyrážky alebo rednúce vlasy.

Aj kozmetickým chirurgom je jasné, prečo ženy radšej investujú peniaze do piluliek ako do plastických operácií: správne doplnky nielenže spevnia pokožku, ale jej aj dodajú zdravšiu farbu a zachovajú prirodzenosť.

Otázkou zostáva, či sú naozaj účinné a ak áno, tak nakoľko.

O pokožku sa nestačí starať len zvonka, ale treba jej pomôcť aj zvnútra. Hoci krém ju dokáže zvlhčiť zvonka, potrebuje aj pomocníka, ktorý zabezpečí vnútornú ochranu. Títo pomocníci by optimálne mali prichádzať z našej stravy, ale buďme úprimní, kto má čas dávať si pozor na to, či jeme všetko, čo by sme mali? A vtedy poslúžia práve výživové doplnky...

Napríklad. Kolagén je stavebným materiálom, ktorý pokožka potrebuje, ak si má zachovať svoju flexibilitu. Ženám na diétach väčšinou chýba. Chýba im aj potrebné množstvo omega 3 mastných kyselín. Preto spravia dobre, ak budú brať výživový doplnok, ktorý tieto zložky obsahuje, čím sa do pokožky vráti pevnosť, ale aj farba. Síce výsledky neprídu hneď, ale do dvoch mesiacov ich postrehnete.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.