loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Vačky a kruhy pod očami

Vačky a kruhy pod očami

Vačky a kruhy pod očami
Vačky a kruhy pod očami

Pokožka okolo očí je veľmi citlivá
Pokožka okolo očí je veľmi citlivá

Vačky a kruhy pod očami

Napuchnuté oči a kruhy pod očami spôsobujú, že vyzeráte unavená, a to aj vtedy, keď sa tak vôbec necítite. V tomto článku nájdete zopár rád, ako sa zbaviť nedokonalostí tak, aby sa vaše oči opäť rozjasnili.

Čo spôsobuje vznik kruhov pod očami

Svetlomodré podkovy pod očami sú spôsobené slabým prietokom krvi a lymfy na týchto miestach. Pokožka okolo očí je 4-krát tenšia ako na zvyšku tváre, čo vysvetľuje viditeľnosť krvných ciev.

Okrem kruhov sa pod očami často objavujú aj vačky, ktoré nie sú ničím iným ako zadržanou vodou a tukom. Okrem toho, pokožka okolo očí je veľmi citlivá a viditeľným spôsobom na ňu negatívne vplýva znečisťovanie životného prostredia, cigaretový dym, alkohol a nedostatok spánku.Životný štýl

Ak sa u vás objavujú kruhy pod očami po prebdenej noci alebo párty, na ktorej ste to prehnali s alkoholom, osem hodín spánku by si s tým malo poradiť.

Očné krémy

Väčšina očných krémov, ale najmä tie s obsahom vitamínov A a C, vyhladzujú a vyživujú pokožku v okolí očí, rozjasňujú pohľad a znižujú tendenciu zadržiavať vodu. Rastlinné krémy majú vo svojom zložení svetlík lekársky alebo harmanček, ktorý je známy svojimi protizápalovými a upokojujúcimi účinkami.

Doma si v rámci prvej pomoci, môžete pripraviť aj obklady z už spomínaného svetlíka alebo harmančeka, ktoré takmer okamžite poskytnú vašim unaveným očiam úľavu.

Na vrásky okolo očí odporúčame používať špeciálne krémy. Krém je najlepšie nanášať malíčkom alebo prostredníkom, jemne vklepkať do pokožky, začínajúc od vnútorného kútika oka. Takáto masáž zlepšuje mimo iného aj mikrocirkuláciu krvi.
Akcia kamufláž

Korektor zamaskuje kruhy pod očami. Najnovšie produkty nielenže maskujú modré kruhy, ale aj hydratujú pokožku. Vyberte si odtieň, ktorý je o tón svetlejší od vašej prirodzenej farby pokožky.

Ak je korektor príliš tmavý, len ním zbytočne zvýrazníte kruhy pod očami. Na druhej strane príliš svetlý korektor nedostatky neprekryje dôkladne.

Nanášanie korektora

Korektor naneste v tenkej vrstve po bodkách a následne ho končekmi prstov jemne vklepte, pričom začnite od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu, až kým sa úplne nevstrebe. Naneste aj trošku práškového púdru, aby ste korektor zafixovali.

Masky na oči

Chladivé gélové masky na oči odstránia únavu a oči uvoľnia. Studenú gélovú masku, ktorú ste predtým mali napr. v chladničke, položte na zatvorené oči. Chlad zúži cievy, čo zjemní kruhy pod očami. Podobne ako gélová maska, pôsobia aj schladené vrecúška čierneho čaju alebo plátky čerstvej uhorky. Ak chcete expresnú verziu, prejdite si pod očami kockou ľadu. Aj váš očný krém príjemne osvieži pokožku a to najmä ráno, ak ste ho predtým mali v chladničke.

Plastická operácia

Plastická chirurgia ponúka niekoľko možností. S vráskami okolo očí si poradí vstrekovaný kolagén alebo botox. Opadnuté viečka alebo vačky pod očami, tzv. syndróm unaveného oka, zas zlikviduje korekcia očných viečok. Avšak žiadna z týchto metód neodstráni kruhy pod očami, preto sa snažte predchádzať ich vzniku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Livka12 apríl, 2015 o 10:45
ZA DVE MINUTY SA ZBAVITE VACKOV POD OCAMI :) :) :) CITAJTE

http://totojesuperzivot.webnode.sk/news/instantly-ageless-jeunesse-dvoj-minutovy-zazrak/

alebo mi napiste email na :livia.andrasova
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.