loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Trpíte akné aj v dospelosti?

Trpíte akné aj v dospelosti?

Trpíte akné aj v dospelosti?Pravidlá, ktoré treba dodržiavať
Trpíte akné aj v dospelosti?

Trpíte akné aj v dospelosti?
Trpíte akné aj v dospelosti?

Problémy s pleťou v teenagerskom veku má každý, ale niektorým ostanú aj v dospelosti. Ak hovoríme o vás a myslíte si, že ste jednou z mála, mýlite sa.

Akné trpí jedna z troch dospelých žien.

Čo ich spôsobuje?

  • Akné spôsobuje kožný tuk, olejová substancia, ktorú tvoria tukové žľazy. Tento tuk upcháva póry, tým podporuje tvorbu baktérií a tvorí zápaly.
  • Akné často zapríčiňujú hormóny, a to najmä nadmerné množstvo mužských hormónov, androgénov. Počas tehotenstva alebo menopauzy ich má na svedomí ženský hormón estrogén.
Ako ich liečiť?
  • Väčšina kozmetických prostriedkov, ktoré sú na trhu, sú určené pre teenagerov, ktorí majú mastnejšiu pokožku ako dospelí. Zrelá pokožka potrebuje iné ošetrenie. Dospelým sa premasťujú len niektoré žľazy, takže komplexnou kozmetikou pre násťročných pleť zbytočne presušíte.
  • Čistiace vody: nesmú byť príliš agresívne. Vyhýbajte sa aj silným čistiacim gélom a ak máte citlivú pokožku, aj produktom obsahujúcim píling.
  • Krémy a mlieka: používajte produkty, ktoré obsahujú retinol. Prečisťuje póry a pomáha redukovať vrásky.
  • Lieky: antibiotiká ničia baktérie, antikoncepčné tabletky zas udržiavajú hormóny v rovnováhe. O ich požívaní sa poraďte s lekárom.
  • V kozmetickom salóne: LED svetlo, laser alebo intenzívne pulzné svetlo. Využívajú teplo, ktoré sa aplikuje priamo na mazové žľazy.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Renat33111 marec, 2013 o 19:33
Proti akné som používala http://www.etani.sk/prirodna-kozmetika-proti-akne/11-sada-kozmetiky-etani-pre-aknoznu-plet-proti-akne.html
Mala som akné od 14rokov asi, do 21.. Potom mi to pomohlo :)
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.