loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Tipy pre žiarivé nechty

Tipy pre žiarivé nechty

Tipy pre žiarivé nechtyLakovanie nechtov
Tipy pre žiarivé nechty

Tipy pre žiarivé nechty
Tipy pre žiarivé nechty

Tohtoročné trendy diktujú lesklé a trblietavé nechty, hitom je zlatá, strieborná a bronzová farba vo všetkých možných odtieňoch. Veľmi módne sú laky na nechty s ligotavými čiastočkami, ktoré sa aplikujú priamo na nechty alebo na ďalšiu vrstvu laku.

Manikúra – v krátkosti

  • Skôr ako začnete riešiť lesk a farbu vašich nechtov, je potrebné sústrediť sa na starostlivosť o ne. Či už nosíte krátke alebo dlhé nechty, starostlivosť začína umytím rúk. Keď sa utierate uterákom, tak zatláčajte kožtičku ku koreňu nechta, pri nanášaní krému sa ho snažte dostať aj pod nechty – a manikúra je spolovice hotová! Druhá polovica sa vykonáva raz do týždňa a nebude vám trvať dlhšie ako 30 minút. Po dlhom kúpeli, alebo aspoň namočení prstov do teplej vody, kožtička okolo nechtov zmäkne a vy ju ľahko zatlačíte drevenou tyčinkou alebo uterákom. Kožtičku nikdy nestrihajte, pretože by ste ju mohli poraniť, a je tu aj riziko infekcie.
  • Kožtička je vlastne „tmelom“ medzi kožou prstov a nechtami, je zábranou proti prenikaniu baktérií. V našich obchodoch nájdete výrobky s obsahom rôznych olejov, ktoré dokážu zaistiť pružnosť nechtovej kožtičky.
  • Nasleduje nanesenie krému na ruky. Hydratované a pružné nechty sa ľahko skracujú, bez toho, aby sa pritom lámali. Pilníček používajte až potom, keď si znovu umyjete a usušíte ruky, a to od kraja do stredu nechta.
  • Nechty môžete nakoniec ešte vyleštiť „leštičkou na nechty“, a máte lesk aj bez laku. Ak si radšej vyberiete lak na nechty, musíte mať istotu, že nechty sú suché, bez ohľadu na to, aký kvalitný lak používate. Lak na nechty, aplikovaný na mokré alebo čerstvo nakrémované nechty, sa po niekoľkých hodinách odlúpne.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.