loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Tajomstvá krásnej pleti

Tajomstvá krásnej pleti

Tajomstvá krásnej pletiPre krásnu pleť
Tajomstvá krásnej pleti

Tajomstvá krásnej pleti
Tajomstvá krásnej pleti

Zdravá, čistá a žiarivá sú prívlastky, ktoré si každá z nás predstavuje pod pojmom krásna pleť. Či už máme 20, 40 alebo 60 rokov.

Kde ale začať, ak snívame o dokonalej pleti? V základoch. Zdravá pokožka je prejavom zdravého tela. Takže, ak sa staráme o svoje telo, bude nám za to vďačná aj pokožka na tvári.

Gény

  • Gény neovplyvňujú len to, koľko meriame alebo akej farby sú naše vlasy. Vďaka nim dedíme aj kvalitu pokožky: či už normálnu, suchú alebo mastnú. Alebo ich kombináciu. Navyše, často dedíme aj choroby: akné, alergie, psoriázu alebo ekzém
  • Čo s tým? Gény síce neoklamete, ale pokožke môžete pomôcť: vitamínmi, správnym stravovaním, cvičením a dostatkom spánku.
Ach, tie hormóny
  • Telo začína počas puberty tvoriť viac hormónov, čo má za následok zväčšené póry, čierne bodky a akné. Niekomu problémy skončia v 20-ke, niekomu až v 30-ke. Pomôcť môže hormón estrogén, ktorý potláča tvorbu kožného tuku.
  • Za akné však môžu aj iné hormóny: progesterón v tehotenstve alebo nedostatok tyroxínu. Je preto dobré, ak sa najprv zveríte do rúk odborníkom, ktorí prídu na pravú príčinu tvorby akné a až potom problém riešite.
Strava, strava, strava
  • Tvár je zrkadlom nášho tráviaceho systému. To, či je zdravá, závisí od toho, koľko živín prijímame, ako dobre funguje trávenie a či črevá absorbujú všetky potrebné toxíny. Problémy nastávajú pri zápchach, nedostatku črevnej flóry alebo rôznych zápaloch.
  • Na to, aby telo správne pracovalo, potrebuje omega 3 mastné kyseliny, čerstvú zeleninu, ale aj olivový olej. Potraviny, ktorých často nie je v našej strave dosť.
  • Obmedzte aj alkohol! Ak trápite pečeň, či už alkoholom, kofeínom alebo saturovanými tukmi, začne sa v nej tvoriť nadbytočné množstvo toxínov, ktoré sa prejavia na tvári.
  • Nezabudnite ani na dostatok vody.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
majuska198507 november, 2013 o 14:16
Zapojte sa do krátkej anketky starostlivosti o pleť:

https://docs.google.com/forms/d/1MccbLlnQT4dTU9YydJplcOQpjMu1bHCRZhBFPjTSkH4/viewform
esteban27 september, 2012 o 12:51
Správny článok a informácie tiež veľmi užitočné... ak však chceme ešte viac popracovať na zdravosti našej pokožky alebo aj vlasov mali by sme vedieť o jednom čude...ktoré sa chystá pomaly do sveta distribuovať americká firma...predáva sa cez internet a už v európe sa dá objednať aj z nemecka alebo z holandsaka,resp.aj zo slovinska..Ja si ju objednávam zo slovinska..je toparáda a velmi môže pomôcť aj vám -ide o redox signaling molekuly v produkte ASEA - vrelo doporučujem aj ťažko chorým aj menej chorým -proste každému. Tieto redox molekuly sa z nášho tela postupne vytrácajú a doteraz sme ich nevedeli nahradiť. Doteraz ..ale už je tu riešenie , za ktoré vedci dostanú pravdepodobne nobelovu cenu -kedže sa im podaril husársky kúsok tieto molekuly dať do bioaktívnej podoby aby ostali stabilné ..teda molekuly...a tak ony pri užívaní sa dostávajú do organizmu a sú vlastne identické s tymi -ktoré tam máme ale je ich málo..Ony slúžia na komunikáciu s imunitným systémom a dávajú príkaz,resp. značkujú tie bunky, ktoré sú choré,deštruktívne,poranené a nedobré aby sa zlikvidovali..Takto sa vlastne imunitný systém dokáže postarať o samoliečbu a dá doporiadku to čo je nevyhovujúce.Je síce pravda ,že potrebujete takisto sa správne stravovať a doplňať si antioxidanty,vitamíny,minerály atď ale pomocou týchto miolekúl sa ovela lepšie vstrebávajú tieto ostatné látky a tým pádom je to ako keď vymeníte olej v aute a dáte mu možnosť lepšie fungovať... je to proste veľmi užitočný produkt pre každého ... ak chcete vedieť viac pozrite si video z yutube: http://youtu.be/1p3OEJMZ3F4
Kedže ju užívam mám pozitívne skúsenosti - čo sa týka spánku,výdrže,nálady,celkovej pohody,ako aj vidno pôsobenie na pokožke už po troch týždňoch som zbadal blednutie resp. miznujtie slnečných škvrn.
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.