loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Tajomstvá bieleho úsmevu

Tajomstvá bieleho úsmevu

Tajomstvá bieleho úsmevuBiely úsmev
Tajomstvá bieleho úsmevu

Tajomstvá bieleho úsmevu
Tajomstvá bieleho úsmevu

Zdravé a krásne zuby znamenajú nielen dokonalý úsmev, ale tiež vyššie sebavedomie. Ako na to? Dodržiavajte niekoľko pravidiel.

Dávajte si pozor, čo jete!

  • Všetci vieme, že sladké nie je pre zuby dobré. Avšak, nie je to len čokoláda. Je to cukor v akejkoľvek podobe: a nachádza sa aj v polotovaroch. Cukor reaguje s baktériami, ktoré sa nachádzajú v zubnom povlaku a tvorí kyseliny, ktoré sa podieľajú na tvorbe zubného kazu.
  • Podobne, aj sýtené nápoje, víno a ovocné džúsy svojou kyslosťou nerobia zubom dobre. Ničia zubnú sklovinu, ktorá sa nachádza na povrchu zubov. Ak je príliš tenká, presvitá cez ňu žltá zubovina – to je dôvod žltých zubov! Síce neexistuje liek, ktorý tento problém úplne vyrieši, v drogérii môžete kúpiť zubné pasty, ktoré sú k vašim zubom šetrné a chránia sklovinu.
Sladké jedzte s jedlom, nie osve!
  • Ak sa so sladkosťami nedokážete rozlúčiť, jedzte ich spolu s hlavným jedlom. Vtedy máte dostatok slín, ktoré kyseliny neutralizujú.
Po jedle si dajte syr!
  • Plátok tvrdého syra po jedle dokáže zneutralizovať kyslé prostredie v ústach do takej miery, že zubom nehrozí tvorba kazov.
Používajte slamku!
  • Ak pijete sýtené nápoje, pite ich rýchlo alebo používajte slamku. Minimalizujete tak čas, kedy cukor reaguje so zubným povlakom.
Žujte žuvačku!
  • Žuvanie žuvačiek bez cukru stimuluje tvorbu slín, ktoré sú bohaté na minerály. Navyše, budete mať lepší dych a tiež, žuvačky znižujú tvorbu zubných kazov až o 40 percent.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.