loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Starostlivosť o tvár

Starostlivosť o tvár

Starostlivosť o tvárStarostlivosť o tvár - ráno aj večer
Starostlivosť o tvár

Starostlivosť o tvár
Starostlivosť o tvár

Ženy zvyknuté líčiť sa musia myslieť na to, že pleť je potrebné každý večer vyčistiť, osviežiť pleťovou vodou a hydratovať.

Odličovacie prípravky však neodstraňujú len líčidlá, ale aj tuk a maz, ktoré sa na tvári v priebehu dňa objavia. Preto je veľmi dôležité pokožku čistiť a pravidelne sa o ňu starať aj v prípade, ak sa nelíčite.

Čistenie

  • Prvým krokom je odstránenie maskary, a to pomocou tampónu napusteného odličovacím prípravkom na citlivú oblasť okolo očí. Potom sa odstráni make-up. Trochu odličovacieho krému sa nanesie na dlaň a potom na tvár. Začnite nosom, čelom a pokračujte bradou. Odličovací prípravok sa masíruje, až kým sa nedostane do pokožky, od spodnej časti hrdla smerom hore. Potom sa namasíruje okolie očí. Krém sa z tváre odstráni pomocou dvoch tampónov, ktorými sa zase postupuje smerom zdola nahor, od krku k čelu.
Osvieženie
  • Osviežujúca pleťová voda odstraňuje posledné stopy líčidiel a odličovacích prípravkov, ktoré na pleti zostali po jej vyčistení. Aplikuje sa poklepaním pokožky tampónom napusteným pleťovou vodou, pričom zvláštna pozornosť sa venuje oblasti čela, brady a nosu.
Hydratácia
  • Bez hydratácie pleť nezostane dlho jemná a pružná. Tvár je stále vystavená efektu vysušovania, ktorý na ňu má voda – úlohou hydratačného krému je tento efekt odstraňovať. Špičkami prstov sa na pár miest na tvári nanesie trochu krému. Najskôr sa namasíruje čelo, začína sa uprostred a pokračuje sa do strán. Potom sa kruhovými pohybmi namasíruje okolie očí, pomocou palcov sa obkreslí línia brady a čeľustí. Striedavými pohybmi rúk, ktoré postupujú od spodnej časti hrdla k brade, sa namasíruje krk.
  • Mnoho žien sa domnieva, že stačí, keď si nakrémujú tvár raz za deň. V skutočnosti však musíme robiť ďaleko viac, ak chceme, aby pleť bola kvalitná. Pleť na tvári potrebuje väčšiu starostlivosť, než pokožka tela, pretože obsahuje väčšie množstvo žliaz vylučujúcich tuk, a to najmä na čele, nose a brade. Tvári preto musíme venovať pozornosť každé ráno aj večer.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.