loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Starostlivosť o suchú pleť

Starostlivosť o suchú pleť

Starostlivosť o suchú pleť
Starostlivosť o suchú pleť

Starostlivosť o suchú pleť
Starostlivosť o suchú pleť

  • V prípade suchej pleti čistíme pleť pomocou mastného krému alebo odličovacieho mlieka. Účinné je prirodzené čistenie použitím trošky kakaového masla, ktoré rozotrieme po pokožke. Kakaové maslo sa vplyvom teploty pokožky trochu rozpustí. Keď ho potom z tváre odstraňujeme, zotierame spolu s ním aj nečistoty a líčidlá a tvár zostane čistá a hebká. S rovnakým výsledkom môžeme použiť aj vazelínu (bez akýchkoľvek prísad) alebo parafínový olej.
  • Po tomto základnom vyčistení sa odporúča použiť pleťovú vodu na suchú pleť alebo tónovaciu vodu bez alkoholu. Dá sa nahradiť aj odvarom z lipy, slezu alebo rumančeka. Čistenie je vždy lepšie robiť prírodnými prípravkami, vhodnými na suchú pleť. Naopak, rozhodne sa neodporúča mydlo, ani teplá voda či voda vápenatá (ani vyššie spomínané tekuté prípravky by nemali obsahovať tieto zložky).
  • Večer po vyčistení pleti a ošetrení kozmetickou vodou nanesieme mastný krém, ktorý obsahuje lanolín. Osobám s dehydrovanou pleťou sa odporúčajú najmä krémy s vysokým obsahom vody – tým sa vyváži nedostatok vody, ktorý je hlavnou príčinou tohto stavu pleti. Aby sme predchádzali tvorbe vrások, každý večer nanesieme mastný krém aj okolo očí.
  • Na ošetrovanie suchej pleti je veľmi vhodná parafínová maska, ktorú necháme na tvári 20 – 30 minút. Raz za tri týždne sa odporúča absolvovať parný kúpeľ s rumančekom alebo šalviou, a to počas 10 minút. Raz za týždeň prikladáme hydratačnú masku s ovocnou šťavou, bylinkami, kávovou penou, smotanou alebo bielkom. Každé 2 – 3 dni je dobré prikladať teplé obklady z odvaru z bylín; po nich natrieme tvár hydratačným krémom.
  • Ak máme suchú pleť, dôležitými prostriedkami na udržanie jej zdravia je včelia materská kašička a krémy, pleťové vody a masky, ktoré obsahujú včelí med. Na ošetrovanie suchej pleti sú vhodné mliečne výrobky, ako napríklad smotana alebo kávová pena. Okrem toho, že pleť zmäkčujú, tak aj zvyšujú jej kyslosť. Tvár by sme si mali dvakrát denne utierať vatovým tampónom namočeným do mlieka.
  • Prechádzka v daždi môže byť romantická; okrem toho je to aj výborný spôsob na hydratáciu a osvieženie pokožky.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
majuska198507 november, 2013 o 14:10
Ak by ste mali chviľku, vypĺnte krátku anketku starostlivosti o pleť:

https://docs.google.com/forms/d/1MccbLlnQT4dTU9YydJplcOQpjMu1bHCRZhBFPjTSkH4/viewform
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.