loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Starostlivosť o pokožku po opaľovaníPopáleniny od slnka
Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní
Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Tak netrpezlivo ste čakali na leto, aby ste sa mohli radovať z prirodzeného a zdravého opálenia... Ako sa ale vyrovnať s negatívnymi dopadmi slnečných lúčov na vašu pokožku? Ochrana pomocou opaľovacieho mlieka s ochranným UV filtrom, odpovedajúcom vášmu typu kože, je samozrejmosťou, rovnako aj ošetrenie pokožky po skončení opaľovania.

Čistenie a hydratácia

Prvým krokom je šetrné umytie pokožky pomocou sprchového gélu s neutrálnym pH. Nepoužívajte bezprostredne po opaľovaní peelingové a abrazívne mlieka. Aj keď sa vaša pokožka na slnku nespálila, je po opaľovaní citlivejšia a omnoho ľahšie dôjde k jej podráždeniu. Hydratácia je to, čo vaša pokožka po vystavení slnečným lúčom potrebuje najviac.

Okrem špeciálnych telových mliek „after sun“ (po opaľovaní) môžete použiť aj výživné telové mlieko. Skúste krém alebo mlieko, ktoré obsahuje aloe vera, pretože má upokojujúce účinky na citlivú pokožku.

Kozmetické produkty, ktorým sa treba po opaľovaní vyhýbať

Tak, ako sa neodporúča používať pred opaľovaním kozmetické produkty na spôsob parfumu alebo deodorantu na báze alkoholu, ani po opaľovaní nie je používanie takých produktov vhodné. Možnou alternatívou je, že siahnete po deodorante alebo parfume bez alkoholu.

V priebehu niekoľkých dní nasledujúcich po opaľovaní sa vyhýbajte akejkoľvek agresívnej depilácii, ako je vosk alebo žiletka. Dajte prednosť depilačnému krému, ktorého pôsobenie na pokožku je miernejšie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.