loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Starajte sa o pleť ako Francúzky!

Starajte sa o pleť ako Francúzky!

Starajte sa o pleť ako Francúzky!
Starajte sa o pleť ako Francúzky!

Starajte sa o pleť ako Francúzky!
Starajte sa o pleť ako Francúzky!

Francúzky vždy vedeli, ako sa o seba starať.

Z Francúzska pochádza aj väčšina kvalitnej kozmetiky,
a preto je načase, aby sme spoznali tajomstvá, ktoré krajina galského kohúta a jej obyvatelia, ukrývajú.

Buďte trpezlivé

  • Francúzske ženy kozmetiku nemenia. Sú verné tej, ktorá bola na trhu už za čias ich mám. Výskum kozmetickej firmy Clarins potvrdil, že všetky výrobky, ktoré sa v rebríčku najčastejšie používanej kozmetiky umiestnili na prvých desiatich miestach, sa predávajú už aspoň dvadsať rokov.
Nepreháňajte to
  • Výrobky prezentujúce rýchle účinky zvyknú dráždiť pokožku. To má za následok sčervenanie, štípanie, zapálenie a dokonca ekzémy. Podobne si pokožku ničia aj ženy, ktoré používajú až príliš veľa prípravkov. Pokožka prichádza o dôležité minerály a stráca prirodzenú ochranu, čím do nej preniká viac nečistôt, ale aj UV žiarenia. Pokožka rýchlejšie starne nielen preto, že je oslabená, ale aj preto, že určitý čas trvá, kým sa zregeneruje.
Necíťte sa previnilo
  • Na rozdiel od iných európskych národov, Francúzky minú na kozmetiku dvojnásobok toho, čo ostatné ženy. Nehanbia sa pravidelne navštevovať kozmetické salóny a dopriať si masáž. Ak sa o pokožku pravidelne staráte, nereaguje s prostredím tak ako pokožka, ktorú ráno maximálne nakrémujete.
Správne produkty
  • Kvalitná kozmetika má obsahovať prírodné esenciálne oleje: napríklad z levandule, kamélie alebo ylang ylang. Esenciálne oleje chránia pokožku nielen zvonka, ale aj zvnútra.
Buďte neúnavná
  • Hoci vás starostlivosti o pleť matka nenaučila, naučte to vašu dcéru. Aj základ – večerné odstránenie make-upu a pravidelná hydratácia – s ňou robí divy: spomaľuje starnutie, pretože koža je hydratovaná a jemné vrásky sa nemôžu prehlbovať. Ak sa žena o pleť stará odmalička, postupom času sa nebojí investovať do kvalitnej kozmetiky, čo sa jej časom vráti.
Nezabúdajte na klasiku
  • Existuje dôvod, prečo sú známe značky a výrobky na trhu už desaťročia. Sú tak dobré, že ani po rokoch nie je na nich čo meniť. Oleje, ktoré sa v nich nachádzajú, spomaľujú dehydratáciu a čo to robí s pokožkou, sme už niekoľkokrát spomenuli.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
majuska198507 november, 2013 o 14:11
Ak by ste mali chviľku, vypĺnte krátku anketku starostlivosti o pleť:

https://docs.google.com/forms/d/1MccbLlnQT4dTU9YydJplcOQpjMu1bHCRZhBFPjTSkH4/viewform
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.