loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Spôsoby odstraňovania chĺpkov

Spôsoby odstraňovania chĺpkov

Spôsoby odstraňovania chĺpkovLaser alebo žiletka?Podráždenie pri holení žiletkou
Spôsoby odstraňovania chĺpkov

Spôsoby odstraňovania chĺpkov
Spôsoby odstraňovania chĺpkov

V súčasnosti je depilácia bežnou súčasťou starostlivosti o telo. Ak si prajete mať perfektnú pokožku, tak musíte poznať všetky aspekty odstraňovania chĺpkov na tele, vedieť, ktorý spôsob vám najlepšie vyhovuje, a tiež ho dokázať správne aplikovať.

Epilačné krémy

Keď sa ponáhľate a potrebujete sa rýchlo zbaviť nevítaných chĺpkov, použite epilačný krém, ktorý sa ľahko aplikuje a je veľmi účinný. Nevýhodou sú chemické látky, ktoré sa v týchto krémoch nachádzajú a ktoré môžu ľahko podráždiť pokožku. Aby ste dosiahli lepší výsledok, navlhčite vlažnou vodou tú časť pokožky, ktorú sa chystáte epilovať. Tým sa na pokožke otvoria póry a krém sa lepšie vstrebá.

Nikdy nenechávajte pôsobiť krém dlhšie, ako je uvedené v návode. Po uplynutí odporúčaného času nezmývajte hneď krém z pokožky, ale najprv ho zotrite kúskom látky. Pred prvým použitím vyskúšajte krém na malom kúsku kože, aby ste zistili, či vám nespôsobí alergickú reakciu. Ak bude vaša pokožka po aplikácii krému podráždená, umyte postihnuté miesta dostatočným množstvom vody. Keď podráždenie pretrváva dlhšie, navštívte lekára. Nikdy nepoužívajte epilačný krém na narušenú pokožku, na poškrabané, zapálené či inak poranené miesta.

Brazílska epilácia

Epilácia voskom alebo cukrom, to sú najlepšie spôsoby, ako odstrániť chĺpky v oblasti bikín. Tieto metódy zanechávajú pokožku hladkú a ich výsledok je dlhodobejší. Chĺpky, ktoré po takejto epilácii narastú, sú jemnejšie, pretože tie predtým boli vytrhnuté aj s korienkom. V kozmetických salónoch vám pomocou brazílskej epilácie odstránia chĺpky z celej oblasti slabín, musíte sa však vyzbrojiť veľkou trpezlivosťou. Mnoho žien, ktoré sa k tomuto spôsobu epilácie uchýlili, potvrdili, že zákrok vôbec nie je taký bolestivý, ako sa hovorí, ale, samozrejme, záleží na vašej citlivosti.

Epilácia cukrom je podobná epilácii voskom, na rozdiel od vosku sa však cukor používa pri nižšej teplote. Nanesie sa na pokožku a potom sa odstráni pomocou látkového obväzu. Na použitie tejto metódy je potrebná veľká zručnosť, a tie, ktoré si ju vyskúšali, nakoniec zhodnotili, že vosk je predsa len lepší.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.