loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Sauna a výhody potenia

Sauna a výhody potenia

Sauna a výhody poteniaČo robiť pred vstupom do sauny a v saune?
Sauna a výhody potenia

Sauna alebo výhody potenia
Sauna alebo výhody potenia

Väčšinou, keď sa blíži víkend, premýšľame o spôsobe relaxovania, ako by sme strávili voľné dni, aby sme si dobili baterky do pondelka, keď sa zase musíme zapojiť do zhonu každodenného života. Je dosť ťažké odpočinúť si alebo sa odtrhnúť od hlučného a zamoreného veľkomesta. A napriek tomu tu je riešenie, ktoré sa nachádza za hustým mrakom pary: sauna.

Sauna je čistiaca metóda na fyzickej aj psychickej úrovni, bez veľkej námahy a bez bolesti. Je to skutočná relaxácia. Nemôžem vám klamať a nepripomenúť, že okrem toho ide o dobrú metódu chudnutia. Je pravda, že sa tu spália nejaké tuky, ale nie v takom množstve, aby ste saunu používali ako diétu. Ale túto otázku nechajme teraz stranou, aby sme sa príliš nevzďaľovali od témy. Saunu odporúčajú ako alternatívu zábavy na niekoľko hodín voľného času, aby ste sa občerstvili, navodili si dobrú náladu alebo mohli nerušene snívať.

Sauna predstavuje parný kúpeľ v dvoch etapách, keď sa kombinuje fáza tepla s fázou ochladenia. Teplota vzduchu v teplej miestnosti sa pohybuje medzi 80 a
120 °C a vlhkosť v rozmedzí 5 až 15 %. Hlavným princípom je to, že spolu s potom čistíme telo a myseľ od každodenných nahromadených nečistôt. Sauna pomáha posilniť organizmus, zrelaxovať svaly, zlepšiť imunitu i trávenie. Teplo spôsobuje rozšírenie pórov a následne dobré vyčistenie pleti. Pred vstupom do sauny sa odporúča odstrániť použitú kozmetiku, aby nedráždila kožu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.