loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Rúž a lesk na pery

Rúž a lesk na pery

Rúž a lesk na peryČo o rúži ešte neviete
Rúž a lesk na pery

Rúž je symbolom krásy
Rúž je symbolom krásy

História rúžu

Trblietavý, elegantný, dominantný, ženský. Zahŕňa všetky prvky, ktoré spôsobujú, že sa ženy cítia lepšie, sebavedomejšie, krajšie. V priebehu času sa rúž stal nenahraditeľným predmetom v našej kabelke. Tá kvapka farby na našich perách je takmer ako malá droga. Pod jej vplyvom sa razom cítime ako super ženy. Pre mnoho žien je to skutočná psychická podpora.

Rúž ako symbol krásy možno nájsť už za čias Kleopatry, avšak s veľkým rozdielom v zložení. Rúž sa skladal z pomerne toxických práškov, napríklad z olova, arzenika a... hmyzu. Jednalo sa skutočne o dosť nebezpečnú kompozíciu (najmä pre tých, ktorí takto ozdobené ženy bozkávali)…

Časom sa ďalej vyvíjal a stal sa pre ženy absolútne nevyhnutnou súčasťou života; dokonca aj zdravotné sestričky v námorníctve – v čase vojen, keď museli evakuovať ponorky – všetky tvrdili, že jediná vec, ktorú si so sebou brali, bol rúž.

Po druhej svetovej vojne začali salóny krásy predávať rúže úplne novým spôsobom. Jeden z prelomových okamihov v dejinách rúžu bol poznamenaný prvými marketingovými kampaňami, keď Revlon v roku 1952 zaviedol pojem „Oheň a ľad“: rúž stal jedným z najpredávanejších produktov na svete. Odtiene červenej, ružovej a korálovej dominovali na trhu až do 70. rokov.

Prvý lesk na pery vynašiel MaxFactor. Používali ho najmä filmári pre filmové hviezdy, aby ich pery vyzerali na plátne lesklejšie. Produkty s rôznymi príchuťami žuvačky, melónu a bylinných likérov následne doslova zaplavili trh.

Pre 80. roky bol typický nový vzhľad, a to keď umelecký maskéri začali odtiene kombinovať. A jeden z nich, Bobbi Brown, začal s týmito kombináciami obchodovať. Jeho neutrálne odtiene zaujali vhodnosťou a atraktivitou pre všetky ženy. Iný vizážista, Jeanin Lobell, vytvoril Stil. A tento lesk na pery zvíťazil na celej čiare, po jeho aplikácii vyzerali pery ako farebné sklo.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.