loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Pravidlá zdravého opaľovania

Pravidlá zdravého opaľovania

Pravidlá zdravého opaľovaniaPri opaľovaníVoda a krémy
Pravidlá zdravého opaľovania

Pravidlá zdravého opaľovania
Pravidlá zdravého opaľovania

Či už odchádzame na dovolenku k moru, do hôr, na vidiek, alebo jednoducho iba tak leňošíme, nemôžeme nechať leto len tak uplynúť a neopáliť sa. A ak sa chceme opáliť pekne a zdravo, musíme dodržiavať niekoľko pravidiel:

1. Pripravte sa na pláž

  • Správne poradie je takéto: najprv sa natrieme krémom na opaľovanie a až potom si oblečieme plavky. Áno, krémom sa natierame ešte pred odchodom na pláž, aby pleť bola pripravená a chránená. Aj keď si to neuvedomujeme, opaľovať sa začíname už cestou na pláž. Niekedy to vôbec nemusí byť cesta krátka! Ideálne nás chránia krémy, gély a vodičky bez olejov.
2. Chráňte sa čo najviac
  • Nie všetci máme rovnaké množstvo melanínu. Chúlostivá pleť svetlovlasých ľudí znáša slnko horšie, pretože majú menej melanínu. Bez ohľadu na typ pleti musíme používať dva druhy krému. Jeden s vysokým ochranným faktorom na prvé dni pobytu a druhý, s nižším ochranným faktorom, na nasledujúce dni.
  • Ľudia s prirodzene plavými a ryšavými vlasmi, a tiež deti, potrebujú v prvých dňoch krémy s hodnotou ochranného faktora 35 a viac, v ďalších dňoch potom 20 alebo len 15. Pleť tmavovlasých je odolnejšia, a preto môžu už v prvých dňoch použiť krémy s ochranným faktorom 20, neskôr s ešte nižším.
3. Ochranný krém natieraj každé 2 hodiny, alebo vždy, keď vyjdeš z vody
  • Nie je podstatné, že používame prípravky s vysokým ochranným faktorom a odolné proti vode. Natrieť sa len raz za deň nestačí. Po dvoch hodinách na slnku sa musíme namazať znovu, a to aj keď sme neboli vo vode alebo aj keď slnko ani nesvieti príliš silno. Bez ochrany sa môžeme vystaviť slnečným lúčom len na 15 minút bez nebezpečenstva spálenia. Tak napríklad krém so SPF 8 nás ochráni osemkrát dlhšie, teda asi dve hodiny.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.