loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Make-up » Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniu

Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniu

Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniuRady, ktoré uľahčujú líčenie
Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniu

Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniu
Pôvabný a očarujúci vzhľad vďaka líčeniu

Každodenné líčenie predstavuje pre mnoho žien celkom bežnú činnosť, pretože pochopili, že je potrebné vyhradiť si čas aj na starostlivosť o seba. Napriek tomu sú situácie, keď si každá z nás praje viac než len žiarivú tvár a vzhľad, z ktorého vyžaruje sviežosť.

O tom, či naša pleť bude potrebovať hydratačný alebo výživný krém, sa rozhodujeme podľa toho, ako mastnú pleť máme. Prebytočný krém odstránime pomocou papierového obrúsku, potom nanesieme make-up a púder. Keď nanášame dve vrstvy, tak prvá má byť svetlejšia a druhá tmavšia. Rovnakú starostlivosť by sme mali venovať aj krku a dekoltu.

Ak je pleť matná a bledá, použijeme lícenku; ak ju práve nemáme po ruke, môžeme na líca naniesť trochu rúžu, rozotrieť a zapudrovať.

Líčenie očí začneme dofarbením obočia, pokračujeme tieňovaním očných viečok, nakreslením očných liniek a nanesením maskary.

Nalíčenie je viacej závislé na farbe pleti než na konkrétnom druhu pleti. Nesmie byť prehnané, dôležité je, aby výsledok vyjadroval čo najväčšiu harmóniu medzi nalíčením, účesom a oblečením.

Rúž na pery by mal byť v rovnakom tóne ako nalíčenie tváre a lak na nechty. Make-up má byť zvolený tak, aby sa jeho farba čo najviac blížila vlastnému odtieňu pokožky. Tmavovlasé ženy použijú tmavší make-up, jeho farba by mala byť teplejšia, pokiaľ je to možné, tak v tónoch ružovej. Ak je potrebné urobiť nejaké proporcionálne opravy, uchýlime sa ku korekčnému nalíčeniu. Ak teda viac vystupujú čeľuste alebo lícne kosti, nanesieme na tieto miesta tmavší make-up, než na ostatné časti tváre.

Očné tiene sa väčšinou nanášajú na celý povrch nadočnicového oblúku až po obočie, pričom je dôležité zohľadniť aj farbu očí, pleti, atd.

Samozrejme že pri použití dvoch odtieňov očných tieňov sú výsledky omnoho účinnejšie. Skvelý dojem dosiahneme, keď zvládneme prechod z jedného odtieňa do druhého skoro nepostrehnuteľne. Tomuto aspektu líčenia očí venujte pozornosť, pretože ostrá hranica medzi farebnými odtieňmi môže veľmi pokaziť a zničiť výsledný efekt.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky make-up
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.