loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladá

Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladá

Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladáKozmetické pleťové masky
Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladá

Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladá
Pomáhajte svojej pleti, aby zostala dlhšie mladá

Hovorí sa, že ako sa o pleť staráme v dvadsiatich rokoch, tak sa nám v štyridsiatke odmení alebo prezradí náš skutočný vek. Pleť dospievajúceho dievčaťa, ktorá žiari sviežosťou a zdravím, je postupne obdarená drobnými vráskami a jej farba do ružova sa pomaly mení do žltošeda. Súčasne s vyšším vekom pleť stráca prirodzenú pružnosť a viacej sa dehydtratuje.

Vznik vrások je prirodzený proces, ktorý sa nedá zastaviť ani dnes tak rozšírenými plastickými operáciami. Tvorbu vrások však je možné pomocou vhodnej starostlivosti a zdravého životného štýlu spomaliť. Predstavíme vám tu jednotlivé triky pre udržanie zdravej pleti, a tiež niektoré faktory, ktorým sa treba vyhýbať, ak chcete zabrániť predčasnému starnutiu.

Vyhýbajte sa akýmkoľvek excesom

  • Nestriedmosť v jedle, alkoholické nápoje a káva konzumovaná v prehnaných množstvách? Drastické odtučňovačky? To všetko sú hlavné faktory, ktoré prispievajú k starnutiu pleti a tvorbe vrások. Nikotín napadá elastické vlákna prostrednej vrstvy kože (dermis) a pleť stráca svoju pružnosť a silu. Zdržiavanie sa v uzavretých priestoroch plných cigaretového dymu tiež napomáha k predčasnému starnutiu pleti.
  • Ďalším škodlivým faktorom je nadmerné používanie kozmetických výrobkov. Používajte len kvalitné produkty, pretože kvalita kozmetických prípravkov je rovnako dôležitá ako výber správneho druhu produktov. Aby ste spomalili tvorbu vrások, je nutné používať každý deň odličovacie a čistiace prípravky, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre váš typ pleti. Zhruba vo veku 25 rokov už je dobré začať používať krém proti prvým vráskam okolo očí, úst a na krku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.