loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Plastika pŕs

Plastika pŕsRiziká plastiky pŕs
Plastika pŕs

Plastika pŕs
Plastika pŕs

Bez pochybností ide o zákrok, ktorý svojím výsledkom vzbudzuje veľké túžby. Poprsie je symbolom ženskosti, ale súčasne aj nevyčerpateľným zdrojom komplexov: buď je príliš bujné, alebo poklesnuté, alebo skoro neviditeľné . . . Existuje celý rad rôznych operačných postupov, preto je dôležité dobre sa informovať; neváhajte problém konzultovať s viacerými chirurgmi. Cena zákroku sa líši podľa jeho typu.

Plastická operácia pŕs – zväčšenie

Nový objem prsníkov je vytvorený prsnými implantátmi, ktoré sa umiestňujú za prsné žľazy (ak sú dostatočne veľké), alebo pod prsné svaly (to je najobľúbenejšia metóda, pretože dotyk je potom oveľa prirodzenejší).

Existuje viac možných spôsobov implantácie: niektorí chirurgovia robia rez na hranici pigmentového dvorca, iní v podpazuší alebo v záhybe pod prsníkom. Lekár je ten, kto rozhoduje, aké riešenie je pre vás najvhodnejšie podľa vášho očakávania, životného štýlu a špecifickej morfológie. Zákrok trvá asi hodinu, prevádza sa v celkovej anestézii a dĺžka hospitalizácie je asi 24 hodín. Po operácii je nutné nosiť obväz a špeciálnu podprsenku. Prsia získajú definitívnu podobu zhruba po dvoch mesiacoch. Intenzívna fyzická aktivita, ako napríklad športovanie, je možná až po 2 – 3 týždňoch.

Implantát

Výber prsných implantátov, aj keď podlieha prísnym predpisom, ponúka celú škálu možností. Používať sa môžu iba homologované implantáty, alebo tie s označením CE.

Napríklad vo Francúzsku sú povolené len implantáty plnené fyziologickým sérom kvôli materiálu, ktorý nepoškodzuje zdravie. Takéto implantáty sa dajú opakovane plniť (v prípade zákroku v podpazuší), alebo v priebehu zákroku (v prípade zákroku okolo dvorca). Sú pokryté silikónom s textúrovaným povrchom, z dôvodu zníženia nebezpečenstva vzniku tzv. kapsuly.

Poznámka: Životnosť implantátu je približne 10 rokov. V prípade kontrolných mamografických vyšetrení sa existencia implantátu musí röntgenológovi dopredu oznámiť. Prsné implantáty neovplyvňujú výsledok vyšetrenia, ani nebránia odhaleniu prípadného zhubného nádoru prsníka.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky plastická chirurgia
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.