loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Pehy – medzi stresom a pôvabom

Pehy – medzi stresom a pôvabom

Pehy – medzi stresom a pôvabomPrírodné metódy - ako skryť pehy
Pehy – medzi stresom a pôvabom

Pehy – medzi stresom a pôvabom
Pehy – medzi stresom a pôvabom

Na niektoré z nás ťažko doliehajú, iným pripadajú pôvabné, ale narážame na ne všade okolo nás. Zvlášť ak máte svetlejšiu pokožku, ryšavé vlasy a  modré oči. Čo však vlastne tie pehy sú?

Zjednodušene povedané, ide o banálne pigmentové škvrny, z klinického hľadiska nemajú žiadny zvláštny význam a neveštia nič zlé. Čo sa týka rozmerov, sú pomerne malé, obvykle majú bledohnedú farbu, ktorej slnko dodáva výraznejší odtieň.

V zimných mesiacoch tieto zmeny tkanív skoro zmiznú a spolu s nimi aj nepríjemné pocity, ktoré u niektorých z nás vyvolávajú. Hneď ako však začne svietiť slnko, pehy ožijú, na pohľad ešte viac ako vlani, pretože časom pribúdajú. Pehy sa obvykle objavujú v detstve a sprevádzajú nás po celý zvyšok života. S obľubou sa nachádzajú najmä na tvári, hlavne na nose a lícnych kostiach, ale aj na trupe, predovšetkým na chrbte a v hornej časti tela.

Z klinického hľadiska pehy nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo a laboratórne vyšetrenia ukazujú iba zvýšené množstvo pigmentu v miestach ich výskytu. Existuje však celý rad iných pigmentových škvŕn, ktoré u neinformovaných osôb môžu vyvolať obavy, či dokonca paniku.

Ide o výraznejšie sfarbené znamienka, stále dobre viditeľné, na ktoré nepôsobia ultrafialové lúče. S pehami môžu byť ťažkosti a môžu nás donútiť k návšteve odborného lekára iba vtedy, ak sa vyskytujú v podpazuší, pretože by mohli byť príznakom choroby, ktorá sa nazýva neurofibromatóza. Inak sú pehy len pigmentovými fliačikmi, ktoré nijako neohrozujú naše zdravie ani život.

Nanešťastie pre tých, ktorí neznášajú prezývky „Peháč“, neexistuje žiadna liečba, ktorá by viedla k odstráneniu pieh. Musíme si zvyknúť na to, že sú naše, práve tak, ako že máme hnedé, zelené či modré oči.

Proti tomu, aby pehy získavali ešte výraznejšie zafarbenie a boli ešte nápadnejšie, sa síce môžeme ako-tak brániť tým, že sa čo najviac vyhýbame slnku a používame ochranné krémy. Ženy majú navyše aj tú výhodu, že môžu pehy zakryť pomocou kozmetických líčidiel.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.