loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Paradajky na krásu

Paradajky na krásu

Paradajky na krásu
Paradajky na krásu

Paradajky na krásu
Paradajky na krásu

Paradajky umožňujú udržať našu pleť mladú a žiarivú.

Sú bohaté na vitamín C, beta-karotén, lykopén a minerály ako - draslík, horčík, fosfor, rovnako ako stopové prvky.

Spomaľujú starnutie pleti

  • Práve preto sú v poslednej dobe paradajky čoraz častejšie využívané v kozmetike. Táto chutná zelenina s príjemnou farbou aj vôňou, totiž dokáže chrániť bunky pred účinkami času. Antiradikálové pôsobenia beta-karoténu znižujú vplyv agresívnych vonkajších faktorov na kožu. Antioxidanty bojom proti voľným radikálom bránia predčasnému starnutiu pokožky. Pomocníkom je tiež selén obsiahnutý v paradajkách.
Zlepšujú sfarbenie pleti
  • Obsah dvoch hodnotných zložiek (beta-karotén a lykopén) vyrovnáva sfarbenie pleti, ktoré je viditeľné okamžite po použití. Tieto zložky sú totiž prírodným pigmentom a nachádzajú sa v zelenine, ako sú napríklad paradajky čimrkva.
  • Paradajky možno využiť aj ako pleťovú masku – stimuluje produkciu melanínu, pigmentu zodpovednému za vzhľad opálenej pleti.
Paradajková maska
  • 2 zrelé rajčiny, ponorte do vriacej vody na 5 sekúnd a tak ich ošúpte. Odstráňte tvrdšie jadro a dužinu roztlačte vidličkou. Tak pridajte niekoľko kvapiek citróna a lyžičku olivového oleja. Naneste silnú vrstvu na tvár, vyhnite sa oblasti očí. Po 15 minútach zmyte masku studenou vodou.
Revitalizačné účinky
  • Prítomnosť vitamínov A, C, E, minerálnych látok a stopových prvkov, spôsobuje, že paradajky majú na našu pokožku rozjasňujúce a obnovujúce účinky. Zároveň paradajky pomáhajú upokojiť citlivú pleť.
UV ochrana
  • Beta-karotén a lykopén, ako silné anti-oxidanty chránia pokožku pred pôsobením UV žiarenia, takže je pleť menej náchylná k poškodeniam spôsobených slnkom. Pred plánovaným opaľovaním je dobré obohatiť svoju stravu o paradajky, vo všetkých jej podobách.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.