loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Okuliare alebo kontaktné šošovky?

Okuliare alebo kontaktné šošovky?

Okuliare alebo kontaktné šošovky?Kontaktné šošovky
Okuliare alebo kontaktné šošovky?

Okuliare
Okuliare

Niektorí ľudia ešte stále nie sú oboznámení s výhodami a nevýhodami, ktoré predstavuje nosenie kontaktných šošoviek v porovnaní s tradičnými okuliarmi.

Na základe pár porovnaní zistíme, ktorá z týchto dvoch možností je efektívnejšia v pomere cena/kvalita.

Okuliare

V prípade okuliarov treba pripomenúť, že vzdialenosť medzi pacientovým okom a sklíčkom okuliarov môže často narušiť zrak a že ani periférne videnie nebýva dokonalé. Aj keď si na okuliare zvykneme a ich nosenie sa stane pre nás prirodzené, je vždy spojené s určitou mierou nepohodlnosti.

Dlhodobé nosenie rovnakých okuliarov spôsobuje tlak na koreň nosa a za ušami nepohodlie, na ktoré si časom zvyknete. Keď okuliare zmeníte, budete si zvykať znovu, to vás donúti hľadať vzorce, podľa ktorých sa nové okuliare prispôsobia známym tvarom podľa modelu starých okuliarov. Pokiaľ sa vám to podarí, je to jedine dobre, inak budete stále meniť okuliare, pokým neobjavíte model, s ktorým budete úplne spokojný.

Okrem nepohodlia spôsobeného vzdialenosťou od oka majú okuliare aj ďalšie nedostatky: napríklad sa ťažko  nosia pri zlom počasí, sklá sa pri zmene teploty zahmlievajú a okuliare vám komplikujú sledovanie televízie alebo prácu s počítačom. Môžeme pripočítať ešte ich vzhľad, ktorý sa často nehodí k slávnostnému alebo príležitostnému oblečeniu. Pokiaľ ide o tradičné okuliare, je tu určite priestor na zlepšenie a okuliare rozhodne nie sú v mnohých prípadoch optimálnou alternatívou.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Sovicka131 marec, 2016 o 00:05
sosovky su velmi prakticke, ale zas dnes uz su aj okuliare stylove a vhodny doplnok :) na queensoptik.sk ponukaju siroky vyber. bola som sa pozriet osobne a zvazujem vyber ramov.
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.