loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Make-up » Najlepšia maskara pre vás

Najlepšia maskara pre vás

Najlepšia maskara pre vásČomu sa vyhýbať
Najlepšia maskara pre vás

Maskara
Maskara

Dokážete si predstaviť svoj make up bez maskary? Pre väčšinu žien je maskara nejdôležitejším bodom líčenia. Môžu vyjsť z domu bez púdru alebo rúžu, ale dlhé a husté riasy sú jedným z pôsobivých atribútov ženskosti.

Vyberte si vhodný produkt!
Na to, aby ste si vybrali najvhodnejšiu maskaru, musíte vedieť, čo presne vaše riasy potrebujú. Vy sama najlepšie viete, či im chýba objem, dĺžka, alebo len jemné zvýraznenie. Maskary sa od seba odlišujú zložením a tvarom kefky, vyberáme si podľa toho, aký efekt chceme dosiahnuť.

Ak sú vaše riasy dlhé – vyberte si zhusťujúcu maskaru, vďaka ktorej budú naviac vyzerať bohatšie. Maskary takého typu majú hrubšiu kefku s hustým vlasom (alebo plastovými výbežkami, v súlade s najnovšími tendenciami), vďaka čomu môže farba pokryť každú riasu rovnomerne.

Krátke riasy – potrebujete predlžujúcu maskaru, ktorá vďaka polyméru obsiahnutom vo farbe riasy opticky predĺži. Kefka je úzka a riedka, čo uľahčuje farbenie rias po celej dĺžke.

Jemné a krátke riasy –
vyberte si maskaru, ktorá riasy súčasne zhusťuje aj predlžuje. Kefka má kratšie vlákna na koncoch a dlhšie v strede.

Ak používate kontaktné šošovky alebo máte citlivé oči vyhýbajte sa produktom, ktoré obsahujú predlžujúce čiastočky. Tie sa môžu dostať do oka alebo pod šošovku, čo môže spôsobiť podráždenie. Zamerajte sa na značky z lekárne, určené pre citlivé oči. 

Vodeodolná maskara –
praktická, pretože odolá dažďu, vode v bazéne, či slzám... Okrem toho vylepšené zloženie vodeodolných farieb umožňuje ich každodenné použitie. Jediný mínus týchto maskár je problémové odličovanie. Zvyčajne je dobré použiť olejový odličovač, ktorý však nemusí vyhovovať každej žene.

Vytáčajúce maskary – nahrádzajú klieštiky na riasy, majú špeciálne navrhnutú kefku, ktorá pri nanesení farby umožňuje vytočenie rias.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky make-up
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.