loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Make-up » Líčenie očí

Líčenie očí

Líčenie očíKrásne oči
Líčenie očí

Líčenie očí
Líčenie očí

Z pohľadu líčenia sú oči najzaujímavejšou časťou tváre. Líčením dodáte očiam rôzny tvar, farbu i intenzitu pohľadu, podľa daného okamihu či príležitosti. V obchodoch nájdete rôzne výrobky určené na skrášľovanie očí, je treba len dobre si vybrať. Farba by vám mala pristať a ladiť s farbou vašich očí a vyhovovať štýlu líčenia.

Líčidlo na očné viečka

Líčidlá na očné viečka rozdeľujeme na tri základné typy:

  • púdrové tiene, ktoré sú najpraktickejšie,
  • tyčinku,
  • krém.
Bez ohľadu na farby, pre ktoré sa rozhodnete, potrebujete najprv bielo-ružové alebo béžové líčidlo na celé viečko. Perleťové líčidlá nie sú vhodné na každodenné líčenie, napriek tomu trochu takého líčidla môžete dať do prostriedku pohyblivého viečka, blízko mihalníc, alebo pod obočie smerom k vonkajšiemu okraju, aby sme rozžiarili pohľad. K tomu je treba mať určitú mieru zručnosti a citu.

Na nanášanie líčidla je potrebný kvalitný štetec, ale taký sa v škatuľkách s líčidlami, a to ani v tých značkových, väčšinou nenachádza. Kúpte si kvalitnú štetôčku na líčenie. Hneď zistíte, aká je praktická a už sa bez nej nezaobídete. A navyše, tie kvalitné štetce sú aj odolnejšie a nemusíte ich tak často meniť, ak sa o ne dobre staráte. To znamená, že ich pravidelne čistíte vodou a mydlom, poprípade šampónom, alebo liehom.

Čas od času ich môžete aj vydezinfikovať vo vode s chlórom a potom dôkladne opláchnuť.

Maskara

Väčšina žien si volí pre bežné líčenie čiernu alebo hnedú maskaru. Ak chcete mať zelené modré alebo iné farebné mihalnice, mali by ste vedieť, že tieto farebné maskary sa používajú len na končeky mihalníc, ktoré ste si predtým namaľovali čiernou, prípadne gaštanovohnedou maskarou.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
resse101 január, 2013 o 20:47
Ja mám predĺžené mihalnice a špirálu od tej doby vôbec nepoužívam. Je to super, ale pozor, kde si to dáte robiť. Tu je o tom dobrý članok: http://www.umele-mihalnice.eu/najzavaznejsie-a-najcastejsie-chyby-pri-3d-predlzovani-mihalnic/
 
Ďalšie články z rubriky make-up
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.