loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Krémy proti vráskam

Krémy proti vráskam

Krémy proti vráskamVyberte si krém podľa typu vašej pokožky
Krémy proti vráskam

Krémy proti vráskam
Krémy proti vráskam

Krémy proti vráskam

V určitom veku sa na našej pleti začnú objavovať stopy, ktoré na nej zanecháva čas. Prvé vrásky, strata pevnosti, nejednotná farba. Prichádza čas na kúpu krému proti vráskam. Čo by mal obsahovať krém, ktorý vašej pokožke pomôže účinne bojovať s príznakmi plynutia času?

Účinné zložky, ktoré odďaľujú prejavy starnutia:


Antioxidanty – látky, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom, zlepšujú vzhľad pokožky a naprávajú škody spôsobené vplyvmi znečisteného životného prostredia. Patria tu napr.:

  • vitamíny: A, C, E
  • mikroelementy: zinok, selén, silikón
  • rastlinné výťažky: zelený čaj, extrakt z hroznových semien, riasy
Vitamín A – nachádza sa v prípravkoch proti akné. Túto všestrannú zložku nahradil v krémoch proti vráskam jeho derivát, retinol A, ktorý menej dráždi pokožku. Stimuluje obnovu kožných buniek, vyhladzuje menej hlboké vrásky, posilňuje pokožku. Je vhodný pre ženy nad 35 rokov, ktoré majú prvé vrásky, ale aj pre mladšie ženy, aby vzniku vrások predišli.

AHA kyseliny – sú to výťažky z citrusových plodov alebo z cukrovej trstiny. Majú abrazívne vlastnosti, vďaka ktorým sa z pleti odstraňujú odumreté bunky vonkajšej vrstvy pokožky, vyhladzujú ju a navracajú jej jas. Sú vhodné i pre zrelú pokožku alebo na pleť poškodenú slnkom, no nepoužívajte ich, ak máte veľmi citlivú pokožku.

Slnečné filtre – chránia pokožku pred ultrafialovým žiarením, ktoré spôsobuje takzvané fotostarnutie pokožky.

Fytoestrogény
chemické zlúčeniny rastlinného pôvodu s podobnými účinkami ako estrogény, ktoré sú vhodné pre pokožku v období menopauzy.

Zvlhčujúce zložky – ceramidy, kyselina hyaluronová, močovina. Odporúča sa pri starostlivosti o suchú pokožku, rýchlo strácajúcu elasticitu, čo spôsobuje, že vrásky sú skôr viditeľné.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.