loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Hyperpigmentácia

Hyperpigmentácia

HyperpigmentáciaAko bojovať s hyperpigmentáciou?
Hyperpigmentácia

Hyperpigmentácia
Hyperpigmentácia

Clinique prednedávnom prezentoval výsledky prieskumu, podľa ktorých za starším výrazom pokožky nestoja len vrásky, ale aj hyperpigmentácia. Ešte ste o nej nepočuli? Jednoducho povedané, hyperpigmentácia má za následok, že časť pokožky (kdekoľvek na tele) má viac farby (pigmentu) ako by v skutočnosti mala mať. Pokožka tak pôsobí nevyvážene, a tým aj staršie.

Čo ju spôsobuje?

Príliš veľa slnka.

  • Slnko je jednou z najčastejších príčin, pričom hnedé fľaky sa prejavujú najmä na miestach najviac vystavených slnečnému žiareniu: na rukách a na tvári. Avšak, prejaviť sa môžu až o 30 rokov: ak sa teda opaľujete od svojich pätnástich, môže sa stať, že pigmentové škvrny sa začnú ukazovať až tesne pred 50-kou.
Hormóny.
  • Pigmentové škvrny môže zvýrazniť tehotenstvo, ale aj antikoncepčné tabletky. Sú následkom zmien hormónov v tele a tvoria sa najmä na lícnych kostiach, na spodnej časti brady a nad hornou perou. Zmiznú, keď sa hladina hormónov opäť vyrovná.
Poranenia tváre.
  • Vytláčanie vyrážok, neustále škrabanie, odlupovanie chrastičiek alebo vytrhávanie chĺpkov spôsobuje iritáciu pokožky. To má za následok tzv. pozápalovú hyperpigmentáciu, ktorá sa na postihnutých miestach na chvíľu objaví. Môže ju spôsobovať aj akné alebo ekzém.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u




 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.