loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Dospievajúce dievča a jej pleť

Dospievajúce dievča a jej pleť

Dospievajúce dievča a jej pleťSprávne čistenie pleti
Dospievajúce dievča a jej pleť

Problém s pleťou
Problém s pleťou

Obávaná rodičmi, odôvodnená psychológmi, v určitom okamihu ňou prešiel každý z nás: puberta je vo svojej podstate jedná veľká starosť. Totiž – ono nestačí, že sa človek cíti ako stratený vo svete, ktorému nerozumie, nestačí, že bojuje, aby si našiel vlastnú identitu, že prechádza bolesťami prvej lásky, že má v hlave milión otázok, na ktoré nenachádza odpoveď, že sa s mamou každý deň háda – ešte k tomu všetkému musí mať aj problémy s pleťou.

Uhry, čierne bodky a rozšírené póry sú dôvodom na frustráciu hlavne v tom veku, keď máte pocit, že všetky problémy sa odvíjajú od toho, ako vyzeráte. Je to prekliatie, ktorým prechádzame všetci, lepšie alebo horšie, s väčšími či menšími účinkami.

Puberta je okamihom výbuchu hormónov a vyzerá to, že jej hlavým poslaním je obrátiť nám svet hore nohami. Mazové žľazy sa zbláznia a všetci v tomto období zisťujeme prítomnosť pórov, o ktorých sme pôvodne ani netušili, že ich máme, a ktoré vytvárajú priaznivé prostredie na hromadenie mikróbov a všetkých možných nečistôt, ktoré sa následne koncentrujú do čiernych bodiek a hnisavých vriedkov.

Ak by ste aspoň mali trpezlivosť a neutekali s nimi hneď k zrkadlu, aby ste ďalej trápili tvár, už aj tak prenasledovanú všetkými tými zmenami. Ale to nie..., trpezlivosť je v puberte vzácnou vlastnosťou, takže hlavnou činnosťou sa stáva vytláčanie uhrov na tvári a zhoršovanie problémov.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.