loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Čo vám ničí zuby?

Čo vám ničí zuby?

Čo vám ničí zuby?Starostlivosť o zuby
Čo vám ničí zuby?

Čo vám ničí zuby?
Čo vám ničí zuby?

Robí sa vám z cien u zubára husia koža?

Začnite prevenciou a udržte si zdravé zuby čo najdlhšie!

1. Správne si čistite zuby

  • Správne čistenie a pravidelné používanie zubnej nite sú pre zuby to najdôležitejšie. Zubní lekári odporúčajú elektrické kefky, pretože jeden pohyb znamená toľko, čo šesť pohybov mechanickou kefkou. Ak používate klasickú zubnú kefku, čistite krúživými pohybmi. Ak máte elektrickú kefku, namiesto klasického dvojminútového programu si nastavte trojminútový.
2. Nečistite si zuby hneď po jedle
  • Najmä, ak ste jedli citrusové plody alebo kyslé jedlá, pretože kyselina, ktorá v ústnej dutine ostane, sa jednoduchšie dostane do zubnej skloviny. Tá sa stenčuje a na povrch sa začne prebíjať žltá vrstva zuboviny. Čakajte aspoň hodinu.
3. Nebieľte si zuby doma
  • Niektoré produkty z drogérie sú agresívne a ničia zubnú sklovinu. Bielenie nechajte na odborníka, ktorý dokáže vybieliť škvrny, nielen použiť bielidlo na celý povrch zubu. Lekár vie navyše určiť pravú príčinu žltnutia.
4. Vyberte si správnu zubnú pastu
  • Niektoré bieliace pasty sú príliš agresívne, najmä tie, ktoré sú určené pre fajčiarov. Radšej kupujte zubné pasty, ktoré chránia zubnú sklovinu.
5. Cukor jedzte spolu s hlavným jedlom
  • Baktérie sa priživujú na akýchkoľvek uhľohydrátoch. Takže – čím častejšie jete, tým častejšie kŕmite baktérie. Vyhýbajte sa drobným jedlám pomedzi hlavné jedlá, aj dezert si radšej dajte spolu s hlavným jedlom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.