loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Chĺpky na tvári

Chĺpky na tvári

Chĺpky na tváriEpilačné metódy
Chĺpky na tvári

Chĺpky na tvári
Chĺpky na tvári

V súčasnosti je dosť žien, ktoré trpia tým, že majú na tvári nepatričné chĺpky. Najčastejšie ide o tiché utrpenie, ktoré schovávajú a hanbia sa o tom hovoriť. Je to trápne, neestetické, veľmi nepríjemné – o to viac, že dnešný štandard krásy je stále náročnejší. Nie je to niečo, s čím sa dá zmieriť, ide o trápenie, s ktorým bojujete až do úplného vysilenia.

Ľudské telo je prirodzene pokryté chĺpkami na celom povrchu okrem pier, chodidiel a dlaní. Existuje tzv. vlas, ktorý sa objavuje na hlave a na obočí, a chĺpky nazývané velus, ktoré pokrývajú ako páperie celý zvyšok tela.

U žien sú chĺpky velus väčšinou jemné, krátke a svetlo zafarbené, s výnimkou pubickej oblasti a podpazušia. Niekedy sa však stane, že tieto chĺpky majú podobu, ktorá je typická pre mužov. Sú silnejšie, tmavšie a dlhšie, môžu sa vyskytovať kdekoľvek na tele, vrátane tváre.

Najčastejšie sa ochlpenie na tvári objavuje nad hornou perou, ale sú prípady, keď chĺpky rastú v nadmernom množstve aj na lícach, rovnako ako mužské fúzy. Dôvody môžu byť vnútorného charakteru, ako dôsledok endokrinnej poruchy, cysty na vaječníkoch alebo väčšieho počtu androgénov, ale aj genetického zaťaženia. Nadmerné ochlpenie (hirsutizmus) sa prenáša z jednej generácie na druhú.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.