loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Chemický peeling – s kyselinami do útoku

Chemický peeling – s kyselinami do útoku

Chemický peeling – s kyselinami do útoku Používané látky
Chemický peeling – s kyselinami do útoku

Krásná pleť
Krásná pleť

Zdá sa, že kozmetický priemysel a dermatológia sa neustále vyvíjajú a že sa každý deň objavujú ďalšie a ďalšie techniky, ktoré nám majú pomôcť, aby sme vyzerali pôvabnejšie.

Novinkou v tomto smere je chemický peeling, ktorým dosiahneme obnovenie pleti, zlepšenie jej textúry a obnovenie jej hebkosti. Túto dermatologickú techniku vykonávajú len odborní lekári a môže vám pomôcť zbaviť sa vrások, škvŕn, akné či jaziev.

Ako už názov naznačuje, chemický peeling zahŕňa použitie látok ako napríklad: alfa-hydroxidov, kyseliny trichlóroctovej a fenolu. Nejedná sa o náhradu chirurgického liftingu, ale o spôsob dodávajúci pokožke čerstvý, žiarivý a zdravší vzhľad.

Každá z vyššie spomenutých látok má špecifické účinky. Musí byť používaná v presne vymedzených situáciách, a to nasledujúcim spôsobom:

  • Alfa-hydroxidy sa používajú u povrchových zákrokov, v prípade jemných vrások a ľahkých foriem akné alebo pigmentácie. Ich účinky sú: zjemnenie, zlepšenie textúry, odstránenie akné a odstránenie škvŕn. Procedúra je rýchla, s viditeľnými účinkami a musí byť sprevádzaná ochrannými krémami proti slnku počas 8 týždňov. Aby ste mohli využiť peeling s alfa-hydroxidmi, musíte týždeň predtým prestať používať krémy alebo pleťové vody s obsahom kyseliny retinovej, a tiež gomáž, odlupovacie masky alebo epilačné prostriedky. V deň zákroku vám pleť vyčistia acetónom alebo liehom, potom vám aplikujú príslušnú kyselinu pomocou štetca na celú tvár, počnúc čelom, avšak s výnimkou viečok, nosu a pier. Kyselina sa nechá pôsobiť 2 – 5 minút a vy môžete pociťovať svrbenie alebo pálenie. Následne vám pleť očistia gázovými obkladmi namočenými vo vode alebo v špeciálnom roztoku nanášanom rozprašovaním. Koža sa vráti do pôvodného stavu po 12 hodinách a udržiavacia liečba sa môže opakovať po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.