loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Buďte krásna pri 40 stupňoch

Buďte krásna pri 40 stupňoch

Buďte krásna pri 40 stupňochKrásna na dovolenke
Buďte krásna pri 40 stupňoch

Buďte krásna pri 40 stupňoch
Buďte krásna pri 40 stupňoch

Bezchybné nalíčenie, perfektne hydratovaná pleť, hodvábne, rovnomerne zafarbené vlasy... Trochu ťažké toto všetko mať, keď vystavujeme telo intenzívnemu slniečku. A predsa to je možné.

Šesť pravidiel, ktoré sme overili, vám pomôžu, aby ste boli aj v horúcom lete krásna.

1. Nepreháňajte to so slniečkom

Vieme, že sa chcete vrátiť od mora čo najviac opálená, ale v prvých dňoch pobytu nezostávajte na slnku pridlho. A ak ste sa aj napriek tomu spálili, použite okrem krému po opaľovaní aj telový olej. Poskytuje viac hydratácie a rýchlejšie vylieči podráždenú pokožku. Príjemná vôňa vám navyše pomôže zabudnúť na odporné štípanie spálených miest. A ak vám babička povedala, že máte spálenú kožu ošetriť jogurtom a plátkami paradajok, poslúchnite! Obidva tieto prostriedky sú naozaj absolútne nenahraditeľné.

2. Nemaľujte sa na pláž

Aj keby boli líčiace prípravky, ktoré používate, akokoľvek odolné, nalíčenie nevydrží vyzerať pekne dosť dlho. Navyše, vďaka slniečku sú póry rozšírené a líčidlá sa tak môžu dostať veľmi ľahko do pokožky. Odtiaľ je už len krok k podráždeniu, ktoré nevyzerá lákavo a môže byť aj bolestivé. Ak chcete dosiahnuť upravenejší vzhľad, použite krém na opaľovanie s trblietavými čiastočkami. Jediné prípravky na líčenie, čo môžete použiť, sú nezmývateľná maskara a priehľadný hydratačný lesk na pery, ktorý si natrite bez zvýraznenia kontúry pier.

3. Chráňte si vlasy

Ani vlasom nerobí dobre príliš veľké teplo. Ak to ešte skombinujete so slanou morskou vodou alebo chlórovanou vodou z bazénu, nemôžete sa diviť, že sa vlasy vysušujú, lámu sa, rozdeľujú na končekoch a vypadávajú. Vlasy je potrebné nejako chrániť. Ak nesympatizujete s klobúkmi ani šiltovky a kúpacie čapice považujete za neestetické, vyskúšajte špeciálne masky a spreje. Použite ich pol hodiny pred začiatkom opaľovania a znovu ich aplikujte po každom kúpaní.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.