loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Plastická chirurgia » Botox – A prečo nie?

Botox – A prečo nie?

Botox – A prečo nie?Ako Botox funguje
Botox – A prečo nie?

Botox
Botox

V porovnaní s inými protivráskovými technikami bude asi ťažšie zbúrať tabu o botoxe, keď hneď jeho názov evokuje niečo toxické a nebezpečné.

Napriek tomu sa pokúsime poopraviť imidž tejto, dnes už bežne využívanej metódy redukcie vrások.

Skôr ako sa teda necháte znechutiť odmietavým postojom vášho okolia k botoxu, ponúkame vám niekoľko informácií, ktoré väčšinou odporcovia „všetkého neprirodzeného“ nemajú nikdy poruke. Ak vo vás vzbudila táto technika zvedavosť a ak ju aj máte nakoniec zavrhnúť, urobte to aspoň informovaná.

Čo je to Botox?


Dysport, alebo Botox sú vlastne iba dve komerčné značky pre účinnú látku botulotoxín typu A, ktorá je bielkovinou, produkovanou anaeróbnymi baktériami Clostridium botulinum. Pre zjednodušenie ale budeme používať ďalej iba výraz Botox, ktorý je rozšírenejší.

Čo vieme o Botoxe a o jeho (ne)bezpečnosti?

Treba zdôrazniť, že aj keď máme pocit, že ide o novinku, túto látku v medicíne používajú  viac ako 20 rokov oční lekári a neurológovia na zmiernenie rôznych svalových sťahov na tvári a krku u dospelých, ale i u detí.
Existuje teda dosť dlhý časový odstup na posúdenie jej bezpečnosti.  

V estetickej medicíne sa Botox používa viac ako 10 rokov a jeho odborná aplikácia nemá vážne vedľajšie účinky. O vedľajších účinkoch by ste ale každopádne mali vedieť a uvádzame ich neskôr.

Botuloxín je síce naozaj toxín – nervový jed,  tento sa však aplikuje vo veľmi malej koncentrácii. Pre vašu predstavu, smrteľná dávka pre človeka s váhou 70 kg sa pohybuje asi od 40 tis do 80 tis jednotiek, pričom pri jednorázovej aplikácii Botoxu vám lekár nepodá viac ako 200 jednotiek veľmi jemnou ihlou. Vedľajšie účinky nie sú väčšie ako pri iných liekoch.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky plastická chirurgia
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.