loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Make-up » Ako správne používať kozmetické výrobky

Ako správne používať kozmetické výrobky

Ako správne používať kozmetické výrobkyIdeálne kozmetické produkty
Ako správne používať kozmetické výrobky

Ako správne používať kozmetické výrobky
Ako správne používať kozmetické výrobky

V starostlivosti o našu pleť sú kozmetické výrobky nenahraditeľné, ťažko by sme sa bez nich zaobišli. Najpodstatnejšie je, aby ich účinky boli naozaj blahodarné a aby splnili to, čo od nich očakávame.

Niektoré zložky kozmetických výrobkov môžu vyvolávať alergické reakcie, obzvlášť ak máte citlivú pokožku.

Rady odborníkov:

  • Vyberajte si výrobky vo forme prášku vždy, keď je to možné - majú viac výhod: vaša pleť sa zbaví lesku, ale obsahujú tiež menej konzervačných látok. Kozmetické výrobky v práškovej forme sa skladajú z menšieho počtu zložiek, ktoré môžu spôsobovať podráždenie, preto by ich ľudia s citlivou pleťou mali používať čo najčastejšie.
  • Vyhnite sa výrobkom, odolným proti vode - z hľadiska užitočnosti je táto vlastnosť skvelá: keď nás zastihne dážď, maskara sa nám nerozmaže po celej tvári. Na druhej strane, na odstránenie „vodotesných“ líčidiel musíme použiť špeciálne prípravky s obsahom rozpúšťadla, ktoré však odstraňujú aj maz, ktorý produkujú mazové žľazy našej pokožky. Kožný maz hrá veľmi dôležitú úlohu pri ochrane kože, bez neho sme viac vystavení vonkajším dráždivým činiteľom.
  • Vyhoďte staré kozmetické výrobky - overte si čas trvanlivosti na ich obale a po uplynutí času použiteľnosti ich rozhodne nepoužívajte. Kozmetika sa môže skaziť rovnako ako potraviny. Zvlášť opatrná musíte byť pri prípravkoch, ktoré sa používajú na očné partie. Trvanlivosť mejkapu a rúžu je obvykle jeden rok, maskaru môžete po prvom otvorení používať nanajvýš niekoľko mesiacov, lícenka a púder vydržia aj dva roky.
  • Používajte čiernu maskaru a ceruzku na oči - dermatológovia a používatelia kozmetických výrobkov si všimli, že zo všetkých farieb, ktoré sa používajú na maskary a očné ceruzky, práve čierna sa vyrába s najmenším použitím alergických farbív.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Adelaine511204 jún, 2013 o 14:36
http://www.parfums.sk/kozmetika/dekorativna-kozmetika/?f=1-1-2-3644-5189
odporúčam
 
Ďalšie články z rubriky make-up
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.