loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Make-up » Ako si vybrať make up?

Ako si vybrať make up?

Ako si vybrať make up?Make up podľa sezóny a typu pokožkyAko nanášať make up?
Ako si vybrať make up?

Ako si vybrať make up?
Ako si vybrať make up?

Dobrý make up je základom líčenia a dokáže robiť skutočné divy. Stačí správny výber a dokonalá aplikácia a zakryjete únavu i malé chyby a nedostatky. Ak je dobre nanesený, zachová prirodzenosť pokožky a dodá jej zdravý a žiarivý výraz. A to je skoro všetko, čo potrebujeme!

Make-up vyberajte podľa vlastností vašej pokožky, typu konečnej úpravy a prípadne podľa ročného obdobia. Keď ho používate denne, správny výber je o to dôležitejší.

Akú formu si vybrať?

Podkladové krémy existujú ako:

  • tyčinky pre ľahký hodvábny efekt
  • krém pre výraznejší krycí účinok
  • kompaktná forma pre ženy, ktoré sa ponáhľajú
Tyčinka
Ak si želáte ľahší a jemnejší výsledok, vhodnejšia bude forma tyčinky. Nanášajte ju postupne vo viacerých tenkých vrstvách pomocou špeciálnej špongie na líčenie, alebo jednoducho koncom prsta. Je dôležité postupovať s mierou a s istou zručnosťou, pretože je vždy lepšie make-up opraviť a zvýrazniť ako sa musieť odlíčiť a začať odznova.

Krémová forma
Forma krému zabezpečí optimálny krycí efekt. Môžete si vybrať spomedzi krycích krémov bez lipidov, s obsahom bronzových častíc pre efekt opálenia, s hydratujúcimi zložkami alebo s vyhladzujúcim efektom proti vráskam. Sú ideálne pre suchú s staršiu pokožku, pretože sú často bohaté na antioxydanty a filtre chrániace vašu pleť pred vonkajšími vplyvmi urýchľujúcimi starnutie. Pre mladú pleť je vhodnejšie zvoliť si menej krycí výrobok, napríklad vzdušnú penu alebo tieňovací krém. Nanášanie podkladového krému suchou špongiou na líčenie vám umožní dosiahnuť prirodzenejší vzhľad, zatiaľ čo navlhčená špongia zvýrazní krycí efekt.

Kompaktné formy alebo 2 in 1
Kombinujú púder a make-up a sú vhodné pre večne uponáhľané ženy, ktorých cieľom je dokonalý make-up za okamih, alebo na malé úpravy počas dňa.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky make-up
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.