loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Ako si správne čistiť zuby?

Ako si správne čistiť zuby?

Ako si správne čistiť zuby?
Ako si správne čistiť zuby?

Čistenie zubov
Čistenie zubov

Starostlivosť o ústnu dutinu je dôležitá nielen pre naše zdravie, ale tiež z hľadiska spoločenského. Pri kontakte s inou osobou je prvý dojem vždy ten vizuálny a pekný úsmev je ako čerešnička na torte.

Deti majú 20 zubov, dospelí až 32. Rezáky hryzú potraviny, ostré špičky ju trhajú, stoličky a črenové zuby potravu rozomieľajú. Ako vidíme, zuby sú ako živý systém, o ktorý je potrebné sa starať, aby mohol fungovať. Pokiaľ má jeden z „robotníkov” nejaký defekt, trpí tým celý systém.

Aby sme dosiahli žiarivý úsmev, musíme dodržiavať striktne a dôsledne niekoľko zásad.

Mnohí z nás majú zubné problémy, z veľkej časti spôsobené zanedbávaním starostlivosti o zuby alebo spôsobom, ako so zubami zaobchádzame. A to musíme pre svoj dobrý pocit napraviť.

Ako používať zubnú kefku?

Kefkou prechádzame zuby vertikálne (zhora smerom dole), jemne a opatrne (vylúčime akýkoľvek tlak pri čistení, aby sme predišli zraneniu ďasien), postupne čistíme všetky zuby, na konci potom krúživými pohyby čistíme stoličky.

NESMIEME si vyplachovať ústnu dutinu skôr, ako začneme s čistením, pretože voda pôsobí medzi pastou a zubami ako štít, ktorý nedovolí správne čistenie. Presne z tohto dôvodu nesmieme namáčať ani kefku pred alebo počas čistenia.

Po čistení pokračujeme vyplachovaním úst. Táto fáza je nutná, pretože voda sa dostane do miest, kde sa kefka nedostane a odstráni potravinové zvyšky.

Čistenie by malo trvať 1 až 3 minúty. Je nutné, aby sme si zuby čistili ráno, večer a po každom jedle. Pokiaľ nemáme možnosť vyčistiť si zuby, odporúča sa žuť žuvačky bez cukru.

Používanie dentálnej nite je niečo navyše v starostlivosti o zuby, pretože existuje väčšia šanca, že sa nám podarí odstrániť zvyšky potravín z medzizubných priestorov. Nesmieme zabúdať, že zubná niť sa používa pred čistením zubov a nie po ňom.

Napriek tomu, že súčasná stomatológia dokáže zázraky vďaka moderným prístrojom, je lepšie neodkladať návštevu doktora. Keď vás začne bolieť zub, môže byť už neskoro. Pre krásny úsmev sú dobré pravidelné návštevy zubára. Stomatológ je tou najvhodnejšou osobou, ktorá vám môže poradiť, ako predísť mnohým nepríjemnostiam, ktoré sa objavujú, pokiaľ nie sú zavčasu liečené.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.