loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Ako sa starať o suchú pleť?

Ako sa starať o suchú pleť?

Ako sa starať o suchú pleť?Externé faktory
Ako sa starať o suchú pleť?

Ako sa starať o suchú pleť?
Ako sa starať o suchú pleť?

Vedeli ste, že suchá pleť je najčastejší dermatologický problém, ktorý trápi ženy? Až 50 percent žien považuje svoju pokožku za suchú a 30 percent žien ňou naozaj trpí.

Nielenže sa suchá pokožka rôzne prejavuje, ale z rôznych príčin aj vzniká. Väčšina príčin má ale rovnaký základ: pokožka je vo vrchných vrstvách nedostatočne hydratovaná. Ak ide o dlhodobý problém, stráca elasticitu a začne sa scvrkávať, červenať a praskať.

Prečo pokožka stráca vlhkosť?

  • Obsahuje menej medzibunkového tuku, ktorý telo prirodzene stráca vekom, hormonálnou nerovnováhou alebo genetickou predispozíciou.
  • Tuková vrstva na povrchu pokožky sa ničí, či už vplyvom horúcej vody, studeného počasia alebo suchého vzduchu (z ústredného kúrenia). Zle na ňu pôsobí aj prach, alergény a niektoré lieky.
Hormóny a genetika
  • Tieto dve predispozície majú za následok ekzém a psoriázu, najextrémnejšie formy suchej pokožky. Človek ich dedí, ale môžu sa prejaviť na každej druhej generácii.
  • Nie je to však len genetika, ženy si tieto problémy dokážu navodiť aj prostredníctvom tzv. kontaktnej dermatitídy, formy ekzému, ktorý spôsobuje najmä časté používanie chemikálií alebo vody (časté u kaderníčok alebo kuchárov). Ekzém spôsobuje aj stres.
  • Hormóny spôsobujú suchú pokožku najmä u žien po menopauze. Menej estrogénu znamená, že telo si nedokáže dostatočne regulovať tvorbu medzibunkového tuku a navyše, tvorí čím ďalej, tým menej nových kožných buniek.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
lenka_samorin27 apríl, 2017 o 14:05
ja som dostala na Vianoce balíček kozmetiky Nuance na suchú pleť a veľmi mi pomohol. A tiež mám skúsenosť, že keď si nedám pozor na pitný režim, pokožka vyzerá suchšia a viac sa šúpe.
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.