loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Ako sa cítiť sexy vo svojej koži

Ako sa cítiť sexy vo svojej koži

Ako sa cítiť sexy vo svojej kožiExfoliácia
Ako sa cítiť sexy vo svojej koži

Ako sa cítiť sexy vo svojej koži
Ako sa cítiť sexy vo svojej koži

Pevné zdravie je neuveriteľne sexy, a keď sa cítite dobre, lepšie vás vníma aj vaše okolie. Ctite si teda vaše telo, starajte sa oň, dôverujte mu a ono vám bude aj naďalej slúžiť tak perfektne, ako len bude môcť.

Dehydratácia pokožky

  • Je to jeden z najvýraznejších prejavov starnutia kože. Všimli ste si, že pokožka niektorých ľudí vyzerá ako suchý či zvädnutý list? Aj naša pleť tak môže vyzerať, ak nebude správne hydratovaná.
  • Silno dehydrovaná koža sa stáva suchou, popraská, zapáli sa a ľahko sa infikuje. Suchá pokožka môže byť vrodená, alebo ju získame v dôsledku hormonálnych zmien. S pribúdajúcimi rokmi naša koža produkuje stále menej tuku a má tendenciu viac sa vysušovať, preto je náchylnejšia na dehydratáciu.
  • Najjednoduchším spôsobom, ako vrátiť pokožke vlhkosť, je piť denne veľa vody. Voda nadvihne kožné bunky a tým zmierňuje vrásky. Na čistenie pleti je veľmi dôležité používať výrobky s vyváženým pH. Skratka pH znamená „potenciál vodíka“ čo je koncentrácia vodíkových iónov v danom roztoku. Potenciál vodíka sa meria na stupnici od 0 do 14. Neutrálna hodnota je pH 7 – čistá voda má neutrálne pH, pH vyššie ako 7 znamená zásaditú látku, pH nižšie ako 7 látku kyslú.
  • Táto kalibrácia je veľmi citlivá: zmena o celé číslo sa rovná zvýšeniu či zníženiu koncentrácie vodíka desaťkrát. Takže aj malé rozdiely pri meraní pH môžu znamenať dramatické zmeny v relatívnej kyslosti alebo zásaditosti materiálu.
  • Naša koža produkuje maz a pot, ich zmes má hodnotu pH mierne kyslú, približne 4,5 – 5,5, ktorá sa nazýva prírodná kyslosť kožného plášťa. Preto sú pre nás vhodné výrobky s pH 4,5 až 5,5.
  • Mydlá, ktoré nemajú vyvážené pH, odoberajú z našej pokožky prírodné oleje, vysušujú ju, dehydrujú, až sa tvoria šupinky. Hydratačné mydlá sú oveľa lepšie než obyčajné mydlá, ktoré nemajú vyvážené pH.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.