loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » 6 rizík pre vašu krásu

6 rizík pre vašu krásu

6 rizík pre vašu krásuNebezpečné prehrešky krásy
6 rizík pre vašu krásu

6 rizík pre vašu krásu
6 rizík pre vašu krásu

Pozrime sa na 6 chýb v skrášľovacom procese; určite sa aspoň jednej z nich dopúšťate aj vy (alebo ste sa už dopustili).

1. Ohrýzanie kožtičky okolo nechtov

  • Odtrhnutie kožtičky okolo nechtov zubami vám môže spôsobiť infekciu a hnisanie nechtov. Udržujte kožtičku okolo nechtov hydratovanú, potom sa kožtička nenatrhne a vás nebude lákať odtrhnúť ju pomocou zubov. Masírujte kožtičku okolo nechtov každý deň olejom alebo raz za niekoľko dní peelingovým krémom. Po sprche, kedy je kožtička okolo nechtov mäkká, ju zatlačte smerom k spodnej časti nechtu. Ďalšou možnosťou, ako sa vyhnúť ohrýzaniu nechtovej kožtičky, je použitie laku na nechty s horkou príchuťou.

2. Častá zmena farby vlasov
  • Časté farbenie vlasov a striedanie rozličných farieb môže byť vnímané ako kríza osobnosti. Je pravda, že hudobné a filmové hviezdy to robia stále, ale u nich si to vyžaduje ich profesia.
  • Pokúste sa radšej zmeniť spôsob líčenia než farbu vlasov. A keď už si chcete vlasy odfarbiť, robte to s vedomím, že odfarbenie je to najhoršie, čo môžete svojim vlasom urobiť.
  • Zafarbenie vlasov na tmavšiu farbu, než je váš prírodný odtieň, vám vlasy príliš nepoškodí, pretože nenarušuje ich prirodzený pigment. Stálu farbu môžete použiť raz za 4 týždne, preliv, ktorý neobsahuje čpavok, aj každé 3 týždne. Po farbení nezabudnite aplikovať regeneračný balzam na vlasy a raz za týždeň používajte vyživujúcu vlasovú masku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.