loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » 12 vitamínov pre krásnu pleť

12 vitamínov pre krásnu pleť

12 vitamínov pre krásnu pleťVitamíny  v potravináchĎalšie potrebné vitamíny
Vitamíny v potravinách

Vitamíny  v potravinách
Vitamíny v potravinách

Vitamín F

  • Nie je to vitamín v pravom zmysle slova, v skutočnosti sa jedná o dve esenciálne mastné kyseliny, ktoré náš organizmus potrebuje úplne bezpodmienečne. Ľudia, ktorí trpia nedostatkom vitamínu F, majú suchú pleť, náchylnú na vznik ekzémov, ťažko sa im hoja rany a pomaly sa zotavujú. Nachádza sa v tučných rybách (losos, sleď) a v rastlinných olejoch.
Vitamín B: zlatá medaila za žiarivú pleť
  • Ešte stále sa dosť málo využíva v krémoch, určených na ošetrenie pleti. A práve táto skupina vitamínov je nenahraditeľná pre jasnú a žiarivú pleť. Príliš veľa kožného mazu alebo jeho nedostatok? Červené škvrny? Riešenie sa často nachádza na našom tanieri.
Vitamín B2 (riboflavín)
  • Zlepšuje kvalitu kožných tkanív. Vyskytuje sa vo veľkom množstve potravín. Seboroická dermatitída (sčervenané strany nosu, suché pery) môžu odhaliť nedostatok vitamínu B2. Nachádza sa predovšetkým v pečeni, ale tiež vo vajíčkach, hubách, mliečnych výrobkoch, v špargli, špenáte a hrachových strukoch. Je skrytý aj v mäse, avokáde, celozrnnom chlebe a v banánoch.
Vitamín B3 (PP alebo niacín)
  • Chráni pokožku pred svetlom a podieľa sa na premene tukov, cukrov a bielkovín. Jeho deficit sa prejavuje v suchej, menej kvalitnej pleti (dermatitída s červenými škvrnami). Nachádza sa v pečeni, kuracom mäse, v paprikách, mlieku, tuniakovi, lososovi a v morčacom mäse. V menšej miere ho nájdeme aj v ďalších druhoch mäsa a rýb, a aj v hríboch.
Vitamín B5 (kyselina pantoténová)
  • Pomáha pri obnove pokožky, podporuje rast vlasov a zvyšuje ich odolnosť. Tento vitamín sa nachádza vo väčšine bežných potravín – vo vajíčkach, mäse, zelenine a aj v materskom mlieku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Petulka_ZuzVčera o 19:30
pila som akurat Gravimilk drink od sunaru, ma dostatok vitaminov aj mineralov, takze to bolo super, ze aj dobre chuti :)
adrien12222 máj, 2018 o 18:51
A čo si teda brala ak sa smiem sýtať? Či nič?
Petulka_Zuz21 máj, 2018 o 21:35
ja som tabletky nebrala- bolo mi zle od zaludku....
adrien12217 máj, 2018 o 15:16
Dobrý deň, poradíte mi prosím niekto, aké vitamíny sú nevyhnutné v tehotenstve? Ďakujem.
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.