loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » 10 mýtov o kozmetike

10 mýtov o kozmetike

10 mýtov o kozmetikeMake-up a očiPery a zväčšenie očí
10 mýtov o kozmetike

10 mýtov o kozmetike
10 mýtov o kozmetike

Na čistenie pleti sa nepoužíva voda

  • Odborníci často radia, aby ste si nikdy neumývali tvár, ale takéto odporúčanie sa vzťahuje najmä na agresívne čistiace výrobky (sprchový gél, mydlo). Všetky odličovacie prípravky sú vyrobené tak, že čistiaci účinok vody doplňuje ich zloženie, a nie tak, že by celkom nahradili vodu.
Silnejšia vrstva krému – lepšie chránená pleť
  • Absorpčná schopnosť kože sa nemení. Pokožka si z výrobku vezme toľko, koľko potrebuje. Ak si toho natriete na tvár viac, získate akurát nepekný lesk. Krém na tvár sa má nanášať v tenkej vrstve. Iba vtedy, keď sa objaví nepríjemný pocit napnutej pokožky, je dobré aplikáciu krému zopakovať.
Peelingový prípravok je účinný len ak je silný
  • V skutočnosti vedie opakované používanie agresívneho peelingového prípravku k tomu, že sa pokožka stane citlivejšou a častejšie sa na nej prejavia rôzne neduhy (ekzém, podráždenie). Najlepšie sú také peelingové prípravky, ktoré pôsobia jemne. Ani ovocné masky nie je vhodné používať každý deň, pretože ovocné kyseliny po čase tiež narušujú pleť.
Make-up a púder zakrývajú vrásky
  • Ich účinok je presne opačný. Prípravok sa pri každom stiahnutí svalov v tvári nahromadí v záhyboch pokožky a vrásky sa stanú viditeľnejšie (čím je vrstva make-upu alebo púdru silnejšia, tým sú vrásky výraznejšie). Odborníci odporúčajú, aby vrstva make-upu bola čo najtenšia. Radšej používajte make-up v svetlejšom odtieni, aby odrážal svetlo.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Adelaine511204 jún, 2013 o 14:38
http://www.parfums.sk/brushart/face-kozmeticka-sada-ii/
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.