loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Vznik astrológie

Vznik astrológie

Vznik astrológieUmelecká astrológia
Vznik astrológie

Vznik astrológie
Vznik astrológie

Astrológia v minulosti vznikla na základe potreby ľudí objasniť zmysel vlastnej existencie na Zemi. Prinášala odpovede na počiatočný chaos a nie je náhoda, že dnes vieme, že takmer všetky staroveké kultúry považovali štúdium hviezd za dôležité, nepochybovali o vplyve vesmírnych telies na ľudský osud.

V minulosti sa astrológia používala ako nástroj vzdelávania i trestania ľudí. Tiež sa snažila nájsť univerzálny vzorec súžitia v spoločnosti. Na základe astrológie dochádzalo k desivým ľudským a zvieracím obetám, ktoré mali obnoviť vesmírny poriadok a upokojiť hnev bohov. Astrológiou boli tiež neskôr riadené prvé formy božského uctievania – bohovia v niektorých kultúrach totiž stelesňovali nebeské hviezdy a veľké sily prírody.

Do dnešného dňa sa pripisuje vynájdenie dobre vyladeného astrologického systému starým Babylončanom. Odtiaľ sa astrológia a jej štúdium rozšírilo do celej Ázie, ale tiež do Európy, najprv do Grécka a potom ďalej.  Európania sa snažili učiniť z nej uznávanú vedu. V podstate astrológia zasiahla i do ľudských dejín. Ako to? Niektorí slávni astrológovia stredoveku sa dostali až k panovníkom a svojimi názormi postavenými na znalostiach vesmíru ovplyvnili ich politické rozhodnutia.

Prví známi európski vedci okrem vedy pestovali i astrológiu, ktorá im umožnila ľahšie presadiť vedecké teórie čisto matematickej povahy. Galileo Galilei, Kopernik, Kepler, Tycho de Brahe a Isaac Newton boli všetci dobrí v astrológii a neboli len rešpektovanými vedcami svojej doby. Nie náhodou niektorých z vedcov katolícka cirkev odsúdila k upáleniu na hranici. Podozrievali ich, že okrem matematických alebo fyzikálnych postupov používajú metódy bielej alebo čiernej mágie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
samuel19 apríl, 2013 o 00:28
Ahojte,
nasiel som zaujimave zamyslenie na tuto temu a myslim ze nieje daleko od pravdy. Vid http://chiron.sk/astrologia-katolicka-cirkev.php
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.