loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Vplyv Mesiaca na tehotenstvo

Vplyv Mesiaca na tehotenstvo

Vplyv Mesiaca na tehotenstvoMesiac pod vplyvom znamenia
Vplyv Mesiaca na tehotenstvo

Vplyv Mesiaca na tehotenstvo
Vplyv Mesiaca na tehotenstvo

Mesiac počas svojho nočného putovania po oblohe prejde celým zverokruhom približne za 30 dní. V každom znamení sa zdrží dva až tri dni.

Počas týchto dní výrazne vplýva na vás aj na vaše tehotenstvo.

Aby ste dopomohli sebe aj bábätku prečítajte si niekoľko vzácnych rád.

Mesiac v Baranovi – Baran ovplyvňuje životnú silu, hlavu, mozog aj tvár. Dušu si podporíte vitamínom B12, nachádza sa najmä vo vajciach, rybách, mäse a mliečnych výrobkoch. V týchto dňoch vás môže pobolievať hlava – súvisí to s napätím a stresom. Bolesť odstránite intenzívnou masážou zátylku aj pokožky hlavy. Na uvoľnenie si pustite obľúbenú hudbu a prevoňajte byt napríklad levanduľovou silicou.

Mesiac v Býkovi – Býk ovplyvňuje hrdlo, mandle, chuť, čuch a krčnú chrbticu. Kloktaním slanej vody alebo bylinného odvaru si zabezpečíte jednak dezinfekciu ústnej dutiny, a jednak prevenciu proti prechladnutiu, ktoré môže byť vo vašom stave teraz nebezpečné. Z byliniek použite šalviu, harmanček, repu alebo repík lekársky. Pri bolestivom chrbte si dajte rozmasírovať krčnú chrbticu. Voľte ale špeciálnu masáž pre tehuľky. Môžete sa vybrať aj na nákupy pre bábätko – máte teraz väčší cit pre pekné a praktické zároveň.

Mesiac v Blížencoch – Blíženci ovplyvňujú dýchanie – najmä pľúca a priedušky, majú ale vplyv aj na paže a ruky. Dbajte na správne držanie tela, ale tiež na správne a pravidelné dýchanie. Nazbierajte inšpiráciu v joge pre tehotné – naučte sa používať bránicu.

Mesiac v Rakovi – Rak ovplyvňuje vaše trávenie, žalúdok, dvanástnik, ale aj mliečne žľazy. Na diétu v tehotenstve rovno zabudnite, je to pre vás aj pre vaše bábätko nebezpečné. Radšej sa zamerajte na kvalitu stravy, ktorú konzumujete. Jedálniček si upravte na pravidelné menšie porcie, ktoré jedzte približne každé dve hodiny – udržíte si tak stabilnú hladinu cukru v krvi. V tomto čase si môžete dopriať aj ošetrenie pleti – či už odborné alebo v pohodlí domova, s obľúbenými pleťovými maskami.

Mesiac v Levovi – Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Ráno hneď na lačno, by ste mali vypiť pohár vody s čerstvo vyžmýkaným citrónom – doplníte si tak potrebné Céčko, a získate energiu na celý deň. Vhodná je aj mini masáž, pri ktorej si triete malíček alebo ucho – končia tam totiž meridiány srdca. Mesiac v Levovi má vplyv aj na vzhľad vašich vlasov. Môžete sa ostrihať, aj si vlasy zafarbiť. Voľte ale radšej čisto prírodné farby, ktoré nemôžu ublížiť vášmu dieťatku. Počas tehotenstva vám vlasy môžu viac mastnieť, preto je vhodné umývať ich aj každý deň. Ak vlasy začnú po pôrode vypadávať, do roka by sa vám mali upraviť. Obdobie je vhodné aj na to, aby ste urobili radosť sebe, aj iným. Tešte sa a udržiavajte si dobrú náladu.

Mesiac v Panne – Panna ovplyvňuje trávenie a naše správanie aj náladu. Problémom s trávením sa vyhnete tak, že nebudete jesť hltavo, ale naopak pomaly prežúvať, a hlavne v sede, a nie počas chôdze. Do jedálnička zaraďte surovú zeleninu a celozrnné pečivo a cestoviny. Strih vlasov vám aj pod vplyvom Panny vydrží dlhšie. Zlú náladu zaženiete niečím sladkým, namiesto čokolády ale siahnite radšej po ovocí, alebo partnerovi.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.