loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » VODNÁR – charakteristika znamenia

VODNÁR – charakteristika znamenia

VODNÁR – charakteristika znamenia
VODNÁR – charakteristika znamenia

VODNÁR – charakteristika znamenia
VODNÁR – charakteristika znamenia

Vodnár (21. január -18. február)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia !


Vodnár je znamením obnovy. Je to znamenie, ktorého živlom je vzduch, ale symbolicky rozlieva vodu, je to alchymista, ktorý mení vodu na vzduch a šíri oživujúcu energiu. Dni sa predlžujú, rodí sa nádej, a hoci je chlad ešte veľmi intenzívny, uvedomujeme si už, že zima nepotrvá večne. Vodnár « leje vodu », a cez vodu, od ktorej závisí život na zemi, zaplavuje svet nová energia. Vodnár je znamenie vizionárske, schopné predvídať jarné bujnenie uprostred zimy. Predstavuje si veci, ktoré ešte nie sú, je presvedčený o sile technického pokroku a ľudskej morálky. Je znamením objaviteľov a vedy. Ale aj znamením utopistov, idealistov, tých, ktorí veria vede, ale aj tých, ktorí majú radšej sci-fi. Hlboko altruistický a optimistický, Vodnár sa vždy obracia k budúcnosti.

Živel : Vzduch Opačné znamenie : Lev
Polarita : mužské znamenie Dynamika : fixná
Planéta : Urán Kameň : ametyst
Časť tela : nohy, krvný obeh Farba : fialová, modrá
Obdobie života : staroba a múdrosť Deň v týždni : sobota
Kľúčové slovo : Viem Obdobie roka : január/február
Dobrá vlastnosť : pokrokový Zlá vlastnosť : rebel

Symbol

Vodnára znázorňuje nádoba, z ktorej sa leje voda. Symbolizuje obdobie, ktoré predchádza obnove a odkazuje na mýtus o potope známy v mnohých kultúrach. Potopa všetko zničí, tak isto ako silné zimné mrazy. Ale pripravuje aj hmotu, ktorá znovu vytvorí svet. Potopa premení všetko na bahno, ale na tvorivé bahno, z ktorého záhadný hrnčiar môže vymodelovať víťaznú jarnú prírodu. My sme ešte uprostred zimy, ale Vodnár už ohlasuje lepšie časy.

Žena Vodnár

Nepredvídateľná a neusporiadaná, žena narodená v znamení Vodnára prekvapuje, dráždi alebo fascinuje, nikto ju neprehliadne. Jej slová sa nikdy nezhodujú s jej činmi, ale nič si z toho nerobí, pre ňu je každá hodina príležitosťou na znovuobjavenie sveta a samej seba. Nestála, nedosiahnuteľná, vždy prekvapí. Génius alebo blázon? To je jedno, v každom prípade bežný život Vodnára je dobrodružstvom opakujúcim sa v každom okamihu. 

Žena Vodnár a práca

Neznášate monotónnosť, ak vás práca omrzí, dáte výpoveď a niekedy úplne zmeníte povolanie. Nenávidíte rutinu a cítite sa obzvlášť dobre v umeleckých alebo tvorivých povolaniach, ale aj v povolaniach, v ktorých sa môžete starať o iných. Paradoxne vaša nekonformnosť potrebuje konformnosť tých druhých, aby ste mohli existovať. Milujete aj prácu v tíme a kontakt s ľuďmi, ktorých viete vypočuť, aby ste sa následne od nich lepšie odlíšili. Páči sa vám reklama alebo práca v televízii. Tiež z vás môže byť vynikajúca obchodníčka, ak máte rada výrobky, ktoré predávate. Pretože bez vášne váš záujem opadne a budete cítiť potrebu objaviť niečo iné. Môžete sa stať bádateľkou alebo umelkyňou, maliarkou, poetkou, dokonca spisovateľkou-rebelkou alebo podnikateľkou – ale v tomto prípade budete potrebovať spoločníka schopného riadiť vaše nápady a viesť vašu spoločnosť v deň, kedy vás unaví jednotvárny život. 

Žena Vodnárka a láska
Pre ženu Vodnárku nie je tradičná láska cieľom samým o sebe. Nepredstavuje si, že strávi zvyšok života s tým istým človekom, bez prekvapení a bez zmien. Nenávidí monotónnosť a nebojí sa šokovať tým, že bude iná ako ostatní. Deti sú zbláznené do excentrických a šialených kúskov. Chce byť slobodná, ale má tiež rada vzťahy na ich začiatku, keď si každý partnera idealizuje. Bude písať plamenné listy, uverí na lásku na prvý pohľad, slepo sa vrhne do náručia takmer neznámemu človeku; ale veľmi rýchle sa unaví a bude milovať iného. Bude milovať veľa mužov, vždy úprimne, môže sa vydať aj niekoľkokrát a s rozruchom sa rozviesť. Aby ste si ju pripútali, musíte rešpektovať jej slobodu, preukázať rovnaké šialenstvo, mať rovnakú energiu. Vernosť – jej vernosť alebo vernosť jej partnera – pre ňu nie je nikdy nevyhnutná. Vždy bude mať radšej spontánnosť a opojenie novým, bez akýchkoľvek škrupúľ všetko zo dňa na deň opustí, niekedy dokonca po dlhých rokoch spoločného života.

Muž Vodnár


Štíhly, dynamický, muž Vodnár vždy cestuje a nikdy sa nezastaví nadlho. Potrebuje objavovať nové horizonty, vymýšľať nové teórie. Moderný, vynaliezavý, nekonformný,  je mužom, ktorý dá o sebe vedieť, niekedy až nepríjemne.

Muž Vodnár v práci
Muž Vodnár je avantgardný, má rád to, čo je moderné a originálne. Naplno sa rozvinie v oblasti vedy a techniky, informatiky, medicíny, biotechnológie... Môže sa z neho stať aj spisovateľ sci-fi alebo tvorca románov so zamotanou  a veľmi originálnou zápletkou. Vyhovujú mu všetky umelecké povolania, alebo takmer všetky. A ak mu jeho povolanie neumožní uhasiť smäd po novom a po nezávislosti, bude sa snažiť dokázať v bežnom živote svoju vynaliezavosť a dôvtip vymýšľaním jednoduchých gest a stálym hľadaním drobných dôvtipných zlepšení na vyriešenie problémov.

Muž Vodnár a láska

Muž Vodnár má komplikované vzťahy. Vždy dá prednosť vlastnej slobode a nezávislosti pred oddanosťou žene. Vernosť je pojem, ktorému nerozumie a veľmi ťažko sa viaže. Bude vyhľadávať otvorené zväzky, kde si každý partner bude vzťahy slobodne vyberať. Ale ak stretne niekoho, kto sa mu podobá, vytvorí s ním harmonický a originálny pár, na ktorý budú často ukazovať prstom, ale bude slobodný, šťastný a stabilný. Každý bude mať svoj vlastný život a svoju vlastnú slobodu, muž  Vodnár bude hrdý na úspechy svojej ženy v práci a bude schopný prepáčiť jej niekoľko manželských úletov. On miluje deti a deti zbožňujú jeho, pretože si zachoval hravého a nadšeného ducha a tiež im vie ukázať krásy života.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
brandon8324 jún, 2012 o 12:21
Fakt to vystihuje vodnara ako osobnost.Musim len suhlasit,lebo je to pravda...
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.