loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » STRELEC – charakteristika znamenia

STRELEC – charakteristika znamenia

STRELEC – charakteristika znamenia
STRELEC – charakteristika znamenia

STRELEC – charakteristika znamenia
STRELEC – charakteristika znamenia

Strelec (23. november – 21. december)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Strelec je znamenie, ktoré označuje koniec jesene a začiatok zimy, keď sa zdá, že život z prírody utiekol, ale ktorý zostáva ukrytý pod mŕtvymi listami alebo pod snehom. Strelcovým živlom je Oheň, meniaci sa na premenlivé znamenie, nestály, nepredvídateľný, ale vzácny, keď je chlad neodbytný a keď sa noci zdajú nekonečné. Jeho planétou je Jupiter, symbol expanzie a šťastia; Strelec je vždy pripravený odísť za novými dobrodružstvami a podniknúť nové cesty, aby objavil svet!

Živel : Oheň Opačné znamenie : Blíženci
Polarita : mužské znamenie Dynamika : premenlivá
Planéta : Jupiter Kameň : tyrkys
Časť tela : boky, stehná Farba : modrá
Obdobie života : zrelosť Deň v týždni : štvrtok
Kľúčové slovo : Vidím Obdobie roka : november/december
Dobrá vlastnosť : odvážny Zlá vlastnosť : afektovaný

Symbol

Symbolom Strelca je Kentaurus napínajúci luk svojimi svalnatými rukami, aby vystrelil zlatý šíp ku hviezdam. Je to ohňové znamenie, poločlovek – polokôň, ktorého zvieracia sila je vykompenzovaná veľmi ľudským ovládaním a sebakontrolou. Strelec je inštinktívny a rozvážny, brutálny a uvážlivý zároveň. Jeho inteligencia mu umožňuje kontrolovať jeho popudy a nasmerovať ich k pozitívnym cieľom.  Takto môže úspešne prijať odvážne výzvy, ktoré požaduje jeho impulzívna povaha.  Ale táto bystrosť ducha môže tiež dráždiť a inteligencia Strelca sa niekedy považuje za domýšľavosť. 

Žena Strelec

Žena Strelec je živá a nestála, čo nie je až také udivujúce pre premenlivé znamenie majúce oheň ako živel.  Inštinktívna a zastrašujúca, nikdy nezostane na mieste, neustále mení svoj zovňajšok, účes, štýl, dbá o to, aby pritiahla na seba pohľady. Môže vybuchnúť smiechom, potom zvážnie ako účtovník, a to všetko v jednom okamihu. A chvíľu potom sa vám plačúc vrhne do náručia, kým sa vzchopí, aby vám drzo vysvetlila, že vás iba testovala. 

Žena Strelec a práca
Ak ste narodená v znamení Strelca a ak čítate tieto riadky, znamená to, že ste zvedavá, bez a priori, schopná zaujímať sa tak o dejiny a o literatúru, ako aj o ezoteriku a astrológiu. Vaša kariéra je dôležitá, pretože vaše prirodzené vlastnosti vás predurčujú mať úspech skôr v profesionálnom živote ako v súkromnom. Vaša inštinktívna energia z vás naozaj robí cennú spolupracovníčku, vždy pripravenú vyskúšať nové metódy, zatiaľ čo vaša inteligencia vám umožňuje rýchlo zvládnuť kompetencie potrebné pre vaše zamestnanie. Radšej vykonávate funkciu podnikového kádra, kde vám vaše presvedčovacie schopnosti umožnia potiahnuť vaše tímy, aby dosiahli stanovené ciele. Ale môžete sa stať aj výnimočnou političkou.

Žena Strelec a láska
Žena Strelec sa často zdá povýšenecká a drzá. Veľa ľudí ju považuje za arogantnú, ale ona v skutočnosti ukazuje viac spontánnosti ako okázalosti. Jej prvé lásky sú často intenzívne a často ju sklamú. Ak dozreje, príjme svoju dobrodružnú povahu a potrebu obnovy a stratí svoj idealizmus. Znásobí teda svoje lásočky, alebo sa rozhodne vydať sa, ale bez toho, aby sa úplne vzdala drobných sentimentálnych dobrodružstiev – pretože ak aj svojho partnera neklame, často má na to chuť. 

Muž Strelec

Muž Strelec miluje dobrodružstvo a spolieha sa na svoj talent a šťastnú hviezdu. Vie spojiť fyzickú silu a šikovnosť, preto často vyniká v kolektívnych športoch. Rád cestuje, objavuje nové kultúry a nové krajiny. Vždy je pripravený prijať výzvu. A ak nebude mať úspech, neprekáža mu to, možnože padne, ale rýchlo vstane, aby mohol znova začať a napokon uspieť. Jupiter, jeho planéta, predstavuje šťastie a úspech. Ale aby ste mali šťastie, je potrebné predovšetkým vedieť ho chytiť a mať odvážne myšlienky, tak ako človek narodený v znamení Strelca!

Muž Strelec v práci

Muž Strelec je charizmatický človek, schopný ťahať za sebou ostatných. Inteligentný, potrebuje byť uznávaný. V mladosti býva často kapitánom športového družstva strednej školy alebo gymnázia. Ak dospeje, bude mať rád kontakt s ostatnými. Váži si povolania spojené s obchodom, vyjednávaním. Bude z neho veľmi dobrý obchodník, jedine že by dal prednosť povolaniam spojeným s cestovaním alebo takým, pri ktorých by videl krajinu.  Animátor v letnom tábore, veľký reportér, turistický sprievodca, tlmočník alebo aj obchodník orientovaný na export, vždy má rád sťahovanie. A ak nebude cestovať fyzicky, nájde si prácu, ktorá mu umožní presúvať sa v myšlienkach: novinár špecializujúci sa na zahraničnú politiku, učiteľ dejepisu-zemepisu, tréner športového družstva...

Muž Strelec a láska
Muž Strelec môže milovať zrazu, prudko, akoby bol zasiahnutý Kupidovým šípom. Láska s ním začína plnou rýchlosťou ! Je pozorný, extrémne zaľúbený, smiešny a ohľaduplný. Ale jedného dňa sa znepokojí, bude sa báť, že bude balansovať na jednom mieste a opustí svoju milovanú zo dňa na deň, takmer ani nepovie zbohom. Pretože je to muž, ktorý potrebuje neustále objavovať nové horizonty, nové dobrodružstvá. Ak si ho chcete pripútať svadbou, ktorú nepotrebuje, v najhoršom prípade i tak ujde, v najlepšom prípade bude pomaly chradnúť, jeho telo bude pri vás, ale duchom bude inde a bude rozmýšľať o iných ženských telách... Vašou jedinou šancou je meniť sa podľa jeho potrieb, meniť neustále štýl a každý deň mu ponúknuť prekvapenie, zdroj údivu. Možnože tak bude mať deti a bude ich intenzívne milovať a prenášať do ich  objavovania a nadšenia svoj vlastný smäd po cestovaní a novinkách.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.