loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Sny a ich význam

Sny a ich význam

Sny a ich významOpakujúce sa sny
Sny a ich význam

Sny a ich význam
Sny a ich význam

Výklad snov

Veľa ľudí po prebudení tvrdí, že sa im nič nesnívalo, alebo že to, čo si zo sna pamätajú, je také nejasné, že tomu neprikladajú žiaden význam. Sny nie sú len fantáziou, odrážajú aj stav našej psychiky.
Počas jednej noci môžeme mať niekoľko snov. V počiatočnej fáze sa nám sníva o tom, čo sa stalo počas dňa. Takýmto spôsobom náš mozog triedi prežité udalosti.Vo fáze REM (rapid eye movement), pri ktorej dochádza k rýchlemu pohybu očí, nastupuje vysoká aktivita mozgu, objavujú sa sny.

Vedecké teórie


Sigmund Freud sa pokúsil o vedecké vysvetlenie významu snov. Podľa neho sú sny halucináciami vytváranými podvedomím, ktoré vyžadujú výklad, odhaľujú skryté túžby pacienta, ktorých odsúvanie do pozadia je príčinou psychických porúch. Domnieval sa tiež, že v snoch sa objavujú traumatické zážitky z detstva, ukryté v podvedomí.
Jeho žiak a spolupracovník Carl Gustav Jung pozmenil teóriu majstra, domnieval sa, že symboly, ktoré sa v snoch objavujú, sú spoločné pre všetkých z dôvodu kolektívneho podvedomia, a sú univerzálnym jazykom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
zmurka12 november, 2011 o 21:57
ze som bola vzdy v inom dome a boli tmave tie domy
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.