loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia

ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia

ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia
ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia

ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia
ŠKORPIÓN – charakteristika znamenia

Škorpión (24. október-22. november)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Škorpión je znamenie daždivé, znamenie vodné, zakotvené v srdci jesene, kedy sa noci predlžujú a zdá sa, že príroda sa pripravuje na smrť. Je to znamenie obostreté tajomstvom, temnotou, znamenie studené a hlboké, spojené s temnotou izby, s túžbou, sexualitou. Ale nemýľte sa: skrýva intenzívny vnútorný život, hrá sa na mŕtveho, len aby lepšie prežil. Temnota, ktorá obklopuje Škorpióna, mu ale vôbec nebrániť vidieť. Pripravuje sa, mení sa vo vnútri svojho panciera, aby od budúceho roka žil s ešte väčšou energiou. Škorpión  je idealista, schopný biť sa za svoje myšlienky až na smrť. Zaujíma ho iba Pravda. Záleží mu málo na pohľadoch iných a na svojom vlastnom zjave; vie že skutočná hodnota ľudských bytostí a vecí je za prvými pohľadmi.  

Živel : Voda Opačné znamenie : Býk
Polarita : ženské znamenie Dynamika : fixná
Planéta : Pluto Kameň : granát
Časť tela : pohlavné orgány Farba : tmavočervená
Obdobie života : začiatok zrelého veku Deň v týždni : utorok
Kľúčové slovo : Túžim Obdobie roka : október/november
Dobrá vlastnosť  :  vášnivý Zlá vlastnosť : maniak

Symbol

Škorpión, tak ako Rak, je zviera chránené pancierom. Ale pancier nie je nemenný: rastie s ním a on sa ho vie zbaviť, aby si vytvoril nový, keď prejde do nasledujúcej etapy dospievania. Tieto prechody sú vždy chúlostivé, zodpovedajú obdobiam, kedy je najzraniteľnejší. Ale len čo nový pancier stvrdne, pozor, Škorpión sa opäť stane neskrotným a nezlomným. Nebude sa chcieť ani páčiť, ani robiť dojem, ale žiť taký aký je. Jeho vnútorná sila mu umožňuje prekonávať najťažšie etapy života, jeho pancier ho chráni. A nenechajte sa oklamať jeho pokojným zjavom; môže sa biť s obdivuhodnou agresivitou a stáva sa veľmi nebezpečným pre svojich nepriateľov. Nezabúdajte, že má jedovatý osteň!

Žena Škorpión

Žena Škorpión má záhadnú stránku, ktorá vytvára jej čaro. Keď je krásna, je to osudová žena neznesiteľnej krásy. A ak, bohužiaľ, jej tvár je málo pohľadná, neprekáža to; pre jej osobnosť a sviežosť jej čŕt na to zabudnete, pri jej uhrančivom a zmyselnom charaktere vyblednú krajšie ženy, ktoré by pri nej stáli. Žena Škorpión je zásadová, tvrdohlavá a jej priateľstvá a nenávisť sú pôsobivé svojou silou.

Žena Škorpión a práca
Ak ste narodená v znamení Škorpióna, máte rada záhady, neznámo, objavy. Ste žena nezávislá, ktorá radšej pracuje sama, ani nie tak pre záľubu v samote, ako pre vôľu vyniknúť; naozaj si veľmi ťažko nájdete kolegyne také skvelé a s takým sviežim duchom, ako máte vy. Páči sa vám vo vedeckých povolaniach, vo výskume, na niektorých postoch inžinierov-odborníkov. Môže sa z vás stať policajná inšpektorka alebo detektívka, alebo aj jasnovidka, psychoanalytička alebo filozofka. Iba ak by ste radšej nedali prednosť tajomstvám burzy a povolaniam spojených s financiami, kde ide o anlýzu a zisťovanie, do ktorých cenných papierov treba investovať a ktorým sa treba vyhnúť.

Žena Škorpión a láska
Žena Škorpión je nezabudnuteľná žena, bytosť, o ktorej si myslíme, že ju môžeme stretnúť len vo filmoch. Neprežíva obyčajné lásky, pretože sa odovzdáva s vášňou, úplne a nestará sa o pohľady iných. A vždy zanecháva neuveriteľnú spomienku tým, ktorí jej skrížia cestu a stretnú sa s jej perami. Takáto prudkosť prekvapuje, nadchýna, ale aj naháňa strach; všetci muži nie sú pripravení zdolávať každý deň nový útes, aby sa potom milovali na vrchu hory vždy bližšie k nebu! Preto žena Škorpión máva často mladých spoločníkov, ktorí s ňou prežívajú vznešené, ale krátke lásky a opustia ju v tridsiatke kvôli pokojnejšej, klasickejšej a konvenčnejšej manželke. Ona ich nepoľutuje: v každom prípade, neboli na jej výške, hoci ona to hneď nevedela. Nuž je možné, že napokon stretne muža, ktorý sa jej bude podobať, zamilovaného absolútne a nekonečne, ktorému sa oddá na celý život a ktorý sa  úplne odovzdá jej.

Muž Škorpión

Muž Škorpión má zvláštny magnetizmus, očarujúci či dráždivý, ale hlavne taký, ktorý si každý všimne. Ľahko zvádza, bez toho, aby sa obzvlášť usiloval. Nenávidí priemernosť a má radšej extrémy. Veľmi pekný alebo veľmi škaredý, veľmi príťažlivý alebo neznesiteľný, nikoho nenechá ľahostajným a jeho pohľad je vždy intenzívny. Muž Škorpión je skôr športovej postavy, živý a hravý, ale jeho energia je vždy skrotená. Pripravený vybuchnúť, ale skrytý do vnútra...

Muž Škorpión v práci
Muž narodený v znamení Škorpióna je znamenitý vyšetrovateľ, má nadanie pre hádanky a záhady. Jeho záľuba v tajomstvách, ezoterike a nevysvetliteľných veciach sa môže rozvinúť v astrológii, jasnovidectve alebo alternatívnej medicíne. Bude z neho vynikajúci detektív, obávaný policajt, ale tiež prezieravý bádateľ a veľmi dobrý vedec. Pretože vie analyzovať psychológiu ľudí v jeho okolí, môže sa tiež stať psychiatrom alebo známym psychoanalytikom.
 
Muž Škorpión a láska
Muž Škorpión je vášnivec, ktorý len veľmi ťažko znáša monotónnosť bežného života. Žiť s ním nikdy nie je ľahké, pretože je to idealista, ktorého nemôže uspokojiť obyčajná žena. Vždy hľadá jedinečnú bytosť, chce nájsť Ideálnu ženu schopnú nájsť s ním neprebádané zákutia lásky a rozkoše. Láska je pre neho boj, neustále hľadanie, ktoré môžu viesť len statoční. Aby vás miloval, treba ho provokovať, odolávať mu a neustále sa púšťať do nových dobrodružstiev. Muž Škorpión sa ťažko uspokojí s manželstvom, alebo mu bude treba nájsť ženu, ktorá sa mu podobá, nenásytnú a zvedavú, pripravenú meniť sa každý deň.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
borovka28 december, 2010 o 20:46
som naozaj taká
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.