loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Rastliny pod vplyvom planét

Rastliny pod vplyvom planét

Rastliny pod vplyvom planét
Rastliny pod vplyvom planét

Rastliny a planéty
Rastliny a planéty

Aké rastliny sa nachádzajú pod vplyvom jednotlivých planét?

Rovnako ako v prípade zvierat, aj rastliny môžu byť ovládané rôznymi planétami. Pokiaľ máte dostatok potrebných údajov, môžte zostaviť horoskop i pre obľúbenú rastlinu.

Slnko je planétou, ktorá ovláda rastliny a stromy ako je palma, rozmarín, harmanček a všetky aromatické byliny, ktoré majú revitalizačné účinky na ľudský organizmus.

Mesiac vládne zelenine a ovociu. Môžeme zmieniť napríklad uhorky, hrušky, šalát, jablká a tiež rastliny s blahodarným účinkom na nervový a tráviaci systém.

Merkúr je zo všetkých hľadísk prospešnou planétou. Vládne rastlinám, ktoré majú dobrý vplyv na detoxikáciu organizmu a rastlinám používaným pri aromaterapii.

Venuša vládne olivovníku, ale tiež jedli, ľalii alebo ruži. Všetky tieto rastliny sú známe svojou krásou a všestrannou použiteľnosťou.

Mars je zvrchovaným pánom korenia ako je bazalka, čierne korenie, zázvor, horčica a ďalšie rastliny používané ako korenie či dokonca jedy.

Jupiter je planétou, ktorá vládne vzácnym rastlinám a exotickým stromom, medzi ktoré patrí santal, deväťsil, škorica a vzácnym živicovým druhom ako kadidlovník, z ktorého sa získava kadidlo. Jedná sa o rastliny s priaznivým účinkom na nervový a dýchací systém.

Saturn vládne rastlinným druhom, ktoré rastú dlhšiu dobu ako napríklad dub, ale aj rastlinám s terapeutickými účinkami ako divozel alebo papradie. Z lekárskeho hľadiska tieto rastliny pomáhajú liečiť zápaly, zmierňujú bolesť a priaznivo pôsobia aj na ochorenia nervového systému.

Všetci záujemcovia o viac informácií môžu použiť internet, nájdete tu dostatok materiálov, či už v slovenčine, alebo vo svetových jazykoch. Vždy je však potrebné nezabúdať na overovanie presností údajov. Mnohé z nich môžu byť protichodné, a tak je nutná ich konfrontácia, aby sme presne stanovili zoznam rastlín a planét či hviezd, ktoré ich ovládajú.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.