loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Liečenie s Reiki

Liečenie s Reiki

Liečenie s Reiki
Liečenie s Reiki

Liečenie s Reiki
Liečenie s Reiki

Ak chceme vysvetliť pojem reiki definíciou, povieme, že tento termín pochádza z japonského obrázkového písma kanji, pričom rei znamená doprevádzaný duchom, a ki znamená životná energia. Spojením týchto dvoch slov tak vzniká v praxi duchovný typ liečenia, ktorý k ozdraveniu ľudského tela využíva energie. Reiki avšak ani zďaleka nie je múdra poučka, z ešte múdrejších kníh. Reiki je učenie, ku ktorému sa priblížite až vďaka dlhej a náročnej ceste.

Táto liečiteľská technika má korene v Japonsku a ako sme už podotkli, zakladá sa na práci s energiu. Ide o proces miestami až nekonečného sústredenia, vnímania a tiež trpezlivosti. Mister a jeho žiak nacvičujú tzv. naladenie, teda predávanie si energie medzi sebou.

Tento nácvik môže trvať niekoľko dní, týždňov, ale aj niekoľko predlhých mesiacov. Keď sa študentovi reiki napokon podarí trpezlivo prejsť všetkými cestami, je na začiatku úspechu.
Počas nácvikov, sa otvárajú žiakové čakry a začínajú prijímať učiteľovu energiu, a tak je študent skutočne pripravený praktizovať reiki, pričom mu táto schopnosť ostáva po celý život.

Tí, ktorí dosiahli v štúdiu reiki „titul“ mistra, majú k dispozícii neobmedzené množstvo vesmírnej energie, ktorá prúdi dovnútra ich korunnou čakrou a von prostredníctvom dlaní. Nemocného tak liečia priložením dlane na postihnuté miesto, podľa stanovených a naučených pravidiel. Poniektorí, čo sa venujú reiki už dlhé roky, môžu využívať aj náročnejšiu formu reiki, a tou je liečenie na diaľku.

Reiki nie je však len o praktizovaní liečebného procesu, ale je to tiež filozofické učenie, ktorého nosné myšlienky sú nadčasové.

Ak by ste mali záujem o štúdium tohto učenia, vedzte, že aj na Slovensku, prípadne v Čechách sa môžete prihlásiť na reiki semináre a kurzy. Zväčša ide o absolvovanie 3 základných stupňov a cena takéhoto kurzu sa pohybuje od 50 – 900 Eur, v závislosti od konkrétneho stupňa a ezoterickej školy.

Naše tipy:

  • www.reiki.sk
  • www.reiki-association.org
  • www.regeneracnecentrum.sk
  • www.reiki.cz
Ak túžite len po obšírnejších vedomostiach, ulahodiť vašej duši pomôže rozsiahla literatúra, ktorú dnes dostanete takmer v každom kníhkupectve. Možno už len samotné vedomosti z filozofie reiki, vám tak pomôžu ľahšie zvládať niektoré životné situácie a zdravotné ochorenia.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.