loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » LEV – charakteristika znamenia

LEV – charakteristika znamenia

LEV – charakteristika znamenia
LEV – charakteristika znamenia

LEV – charakteristika znamenia
LEV – charakteristika znamenia

Lev (23. júl – 22. august)
 
Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Lev je kráľom a sudcom zvierat. Vášnivý, dominantný, veľmi ťažko prijíma odpor a radšej dáva príkazy, ako ich prijíma. Rozhodný, pozná svoje ciele a vie, čo chce. A aj to dosiahne, za každú cenu! Narodení v znamení Leva majú vyvinutý cit pre spravodlivosť a budú sa biť za to, aby vinníci boli odhalení a potrestaní – ale len vtedy, ak nepochybili oni sami. 

Živel : Oheň Opačné znamenie : Vodnár
Polarita : mužské znamenie Dynamika : fixná
Planéta : Slnko Kameň : rubín
Časť tela : srdce a chrbtica Farba : zlatá, oranžová
Obdobie života : dvadsiatka Deň v týždni : nedeľa
Kľúčové slovo : Chcem Obdobie roka : júl/august
Dobrá vlastnosť : extrovertný Zlá vlastnosť :  náročný

Symbol

Zviera, ktoré symbolizuje znamenie Leva, je kráľom všetkých zvierat. Žiariaci, majetnícky, odvážny, je  pánom, ktorí odvážne a energicky chráni svojich, hoci niekedy môže mať tendenciu preceniť svoje sily. Obetuje sa za tých, ktorých miluje. Ale môže ich zraniť svojim postojom, niekedy autoritatívnym, pretože má tendenciu dávať skôr príkazy ako rady. 

Žena Lev

Žiariaca, ženská, žena Lev je aristokratkou krásy. Šelma, rada si necháva dlhé vlasy, rada ich češe, hladká. Vie sa správať, ale to jej nestačí; treba si ju všímať a obdivovať ju. Žena Lev musí byť milovaná a zle znáša, ak nie je na prvom mieste. Ale je to aj žena šľachetná a spoľahlivá, ktorá vás nesklame a s ktorou môžete rátať.

Žena Lev a práca
Narodená v znamení Leva, rada konáte, riadite a beriete na seba zodpovednosť. Takto môžete vyniknúť v mnohých povolaniach od chvíle, kedy môžete získať kľúčovú úlohu a byť hnacou silou. Nadaná v mnohých oblastiach, vašou dilemou bude správne si vybrať, pretože sa vám zdá ťažké obmedziť sa iba na jednu činnosť! Ak raz už rozhodnete o svojej kariére, vyniknete vo vybranej oblasti. Politika vám obzvlášť vyhovuje, ale aj samostatné a nezávislé konanie. Môžete sa dokonca stať úspešnou šéfkou podniku! Čokoľvek budete robiť, budete to chcieť robiť so zanietením a budú vám závidieť a kritizovať vás. Vám to ale nebude veľmi prekážať, okrem toho si to takmer nevšimnete!

Žena Lev a láska

Žena Lev nemiluje ani polovičato ani hocikoho. Svoju lásku dá iba mužovi, ktorého obdivuje a ktorého považuje za výnimočného. Bude teda ideálnou manželkou: ako dokonalá pani domu predloží záujmy svojho manžela a šikovne mu pomôže rozšíriť jeho sieť vzťahov. Je pre ňu ideálne vydať sa mladá za muža, ktorý ju podporí a nesklame. Ale pozor: ak jej druh nie je na výške alebo mu chýba lojálnosť, brutálne ho opustí a môže zažiť citovo nestále obdobie, počas ktorého sa z nej stane požieračka mužov, aby sa upokojila a pohladila svoje ego.

Muž Lev

Muž Lev nemusí byť krásny: jeho šarm a elegancia mu stačia na to, aby k sebe pritiahol pohľady a obdiv žien. Športovec, rozhodný, ľahko na seba upozorní. Môže byť veľmi rafinovaný, estét, takmer krehký, alebo naopak – veľmi svalnatý a mužný. Ale vždy s dobrým správaním...

Muž Lev v práci
Muž Lev nenávidí priemernosť, ktorú u ostatných rýchlo odhalí. Nikdy nepochybuje o svojom talente a dá to aj vedieť. A ak sa niekedy zdá skromný a opatrný, keď o sebe hovorí, nenechajte sa oklamať: vo vnútri je presvedčený o svojej genialite. Lev je stvorený pre úspech a nenávidí všetko ostatné. Koniec koncov, čo môže byť nenormálne na tom, že je prvý! A ak nemôže byť prvý on sám, vyhľadá si spoločnosť ľudí, ktorí prví sú a bude sa považovať za im rovného. Muž Lev je nadaný na obchod a politiku, býva z neho fantastický obchodník a znamenitý reklamný pracovník. Jeho prehnané ego mu dáva enormnú silu presvedčenia.

Muž Lev a láska
Muž Lev má ťažkosti s láskou, pretože má vždy rád len seba. Môže spôsobiť utrpenie, hoci si to určite neželá; napriek tomu mu to nespôsobí traumu a bude pokračovať na svojej citovej ceste. Jeho ego mu bráni úplne sa odovzdať. I tak je dobrým spoločníkom, šľachetným, elegantným, nežným a veľmi ochranárskym. Manželka je však pre neho tiež len kapitál, ktorý mu pomáha spoločensky a profesionálne uspieť. Má rad ženy krásne a distingvované, symboly jeho úspechu. Krásny dom, krásne auto, krásna družka: taký je život muža Leva! Jeho prestíž dopadne aj na jeho manželku, ale vo svetle sa musí objaviť vždy on. Neznesie ženu, ktorej profesionálna kariéra je príliš úspešná a zatieňuje tú jeho. Ale život s Levom má svoje čaro, svoj komfort a príťažlivosť...

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.