loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » KOZOROŹEC – charakteristika znamenia

KOZOROŹEC – charakteristika znamenia

KOZOROŹEC – charakteristika znamenia
KOZOROŹEC – charakteristika znamenia

KOZOROŹEC – charakteristika znamenia
KOZOROŹEC – charakteristika znamenia

Kozorožec (22. december – 20. január)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Kozorožec ohlasuje koniec jesene a oficiálny začiatok zimy. Je to znamenie zrelosti a múdrosti, studené, vážne, ale skrývajúce aj silnú zmyselnosť charakteristickú pre všetky znamenia majúce ako živel Zem. U znamenia Kozorožca, ktoré začína zimným slnovratom, je táto zmyselnosť skrytá, vnútorná, ale pripravená znovu sa zrodiť a ukázať sa tomu alebo tej, kto ju bude vedieť objaviť. Pretože zima, obdobie, ktorým sa označuje smrť vegetácie, je tiež obdobím, kedy sa príroda pripravuje na znovuzrodenie, intenzívny život je skrytý, ospalý, pod nehybným snehom... Kozorožec je znamením dospelosti, je veľmi poriadkumilovný, aj keď pochybuje, je schopný správať sa disciplinovane, aby napokon dosiahol ciele, ktoré si stanovil.  

Živel : Zem Opačné znamenie : Rak
Polarita : ženské znamenie Dynamika : kardinálna
Planéta : Saturn Kameň : ónyx
Časť tela : krk a hrdlo Farba : hnedá, tmavozelená
Obdobie života : počiatok staroby Deň v týždni : piatok
Kľúčové slovo : Používam Obdobie roka : december/január
Dobrá vlastnosť : rozhodný
Zlá vlastnosť : strohý

Symbol

Kozorožca znázorňuje koza lezúca na horu – niektorý v nej vidia kozorožca, hrdého a samotárskeho, ktorý beží k tajomným výšinám. Je to ambiciózne a bojovné znamenie – nezabúdajte, že má rohy! Ale viac ako moc a vonkajšie bohatstvo vyhľadáva vnútorné bohatstvo, múdrosť a zrelosť. Kozorožec, napriek svojej sile, má pochybnosti, a jeho povaha má dve tváre, hora (ambícia) je vždy lemovaná priepasťami (pochybnosti). Preto sa niekedy Kozorožec zobrazuje ako tajomné zviera, napoly kozol, napoly delfín, ktoré pripomína túto dvojakosť podstaty.

Žena Kozorožec

Žena Kozorožec je  vždy obdivuhodne bystrá. Je zbytočné lichotiť jej; dokonale pozná svoje fyzické nedostatky a prednosti, a preto ocení len objektívne komplimenty. Neznáša mejkap a ozdoby, hoci ich vie využívať tak dobre ako hocikto iný. Pre ňu je skutočná krása ukrytá vo vnútri a chce, aby ju mali radi za to, aká je, nie za to, aká sa zdá byť. Má vystupujúce lícne kosti a vysoké čelo, môže byť veľmi krásna, ale jej krása je studená. Nech sa nebojí, ak je jej fyzický vzhľad menej príťažlivý: stačí počkať, pretože je to žena, ktorú jej vek a zrelosť robia každým rokom príťažlivejšou.

Žena Kozorožec a práca
Ak ste narodená v zamení Kozorožca, ste stvorená pre pomoc druhým. Pozor: neznamená to, že sa budete zanedbávať! Isteže, váš súkromný bude život trpieť kvôli vašej profesionálnej zaneprázdnenosti, ale bude to skôr preto, že sa bojíte oddať sa a sňať si závoj, ako to, že máte radšej svoju prácu. Váš profesionálny život Vám dá peniaze, ktoré, ak šťastie neprinesú priamo, aspoň k nemu prispejú. Ste si ale vedomá toho, že materiálne statky, nech sú akokoľvek potrebné, sú iba druhoradé.  Skôr potrebujete užitočnú prácu ako prácu lukratívnu, hoci vám vaša serióznosť umožní získať oboje. So zmyslom pre poriadok, disciplinovaná, úprimná, bude z vás dobrá učiteľka, spolupracovníčka alebo veľmi dobrá šéfka Váš chlad v súkromnom živote sa v práci vytratí, môžete vyniknúť aj ako lekárka, sestrička alebo sociálna pracovníčka, pretože ľudia ocenia vašu schopnosť počúvať a vašu kompetentnosť. Ste zodpovedná, spoľahlivá. A vaša serióznosť a zrelosť z vás urobia vynikajúcu manažérku.

Žena Kozorožec a láska
Žena Kozorožec stále pochybuje, hoci to nedáva najavo. Je si veľmi vedomá nedokonalostí svojho tela a stôp veku, posudzuje sa prísne a myslí si, že ostatní ju vidia rovnako. Neviditeľná vyrážka sa pre ňu stáva zívajúcim kráterom. Aby netrpela, často dáva prednosť samote, alebo sa snaží vyvolať príliš dokonalý obraz o sebe, vzdialený a povýšenecký, a druhým nedovolí dostať sa k nej príliš blízko. Málo mužov sa odváži priblížiť k nej, a tí muži, ktorí budú mať tú odvahu,  si ju často budú vážiť najmenej. Odovzdá sa až príliš, niekomu, kto si ju nezaslúži. Románik sa skončí zle a ona sa ešte viac uzavrie do svojej veže zo slonoviny.  Našťastie je Kozorožec znamením zrelosti, ktoré ľahšie znáša starnutie, pretože nikdy sa nedala zmiasť líčidlami. Krajšia v tridsiatke ako v dvadsiatke, a ešte krajšia, keď dosiahne štyridsiatku, žena Kozorožec je stále veľmi zvodná a veľkú lásku môže nájsť až v starobe. Vtedy úplne sníme závoj a rozdúcha žeravé uhlíky.  Pre ňu život začína v každom veku.

Muž Kozorožec

Muž Kozorožec sa môže zdať chladný a arogantný, ale často je to iba zásterka, ktorá zakrýva vnútorné pochybnosti a skutočnú nesmelosť.  Jeho povýšenecký výraz je iba spôsobom, ako obmedziť kontakt s ostatnými ľuďmi, pretože sa môže cítiť nešikovný a neželá si, aby si to niekto všimol. Ale Kozorožec ukrýva hlboko v sebe silnú zmyselnosť, zápal, ktorý by ste nepredpokladali, ale ktorý s nadšením odkryjete.

Muž Kozorožec v práci
Muž Kozorožec je šéf. Má rád moc, ktorá sa môže rozvinúť v kariére politika alebo podnikateľa. O čo viac môžu v jeho súkromnom živote pochybnosti prevládnuť nad vnútornou senzualitou a spôsobiť, že navonok sa bude prejavovať ako chladný a arogantný, o to viac budú v profesionálnom živote jeho kontakty srdečnejšie a jeho serióznosť a zmysel pre poriadok mu umožnia zvládnuť úspešne mnohé úlohy.

Muž Kozorožec a láska
Muž narodený v znamení Kozorožca sa bojí milosť. Má strach, že tá, ktorú si vybral, ho využije a opustí, jeho pochybnosti mu bránia viac sa otvoriť. Veľmi často býva slobodný, venuje sa svojej práci a jednej alebo dvom vášňam – športu, čítaniu, špeciálnemu koníčku -, ale tých pár priateľov, čo má, navštevuje pravidelne... Zdá sa, že v celibáte je šťastný a darí sa mu, ale v skutočnosti je ako každý iný. Aj muž Kozorožec sníva o rodine a deťoch. Je to jemný muž ukrytý pod pancierom a jeho chlad je iba spôsob, ako sa uchrániť pred vzťahmi, ktoré by sa mohli skončiť zle.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.