loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Čo je to „mundánna astrológia“?

Čo je to „mundánna astrológia“?

Čo je to „mundánna astrológia“?Planéty ovládajú osudy ľudí
Planéty ovládajú osudy ľudí

Planéty ovládajú osudy ľudí
Planéty ovládajú osudy ľudí

Význam jednotlivých planét:

Slnko: je spojované s najvyššími predstaviteľmi štátu (prezident, premiér alebo kráľ), a preto je jeho zatmenie neustále spájané zo smrťou alebo s odchodom z funkcie aktuálneho predstaviteľa štátu.

Mesiac: je spájaný s národom alebo širokou verejnosťou. Všetko, čo sa týka Mesiaca, automaticky odkazuje na záležitosti týkajúce sa štátnej bezpečnosti, zaistenia základných potrieb obyvateľstva, problémov so školstvom, zdravím atď.

Venuša: zo svojho popisu je planétou, ktorá ovláda životnú dráhu umelcov a celebrít. Je tiež zaujímavá z hľadiska analýzy štatútu žien v spoločnosti a všeobecnej spokojnosti obyvateľstva. Pokiaľ ide o ozbrojené konflikty, prítomnosť Venuše je dobrým znamením naznačujúcim porážku nepriateľa.

Mars: vládne ozbrojeným silám a silám zaisťujúcim verejný poriadok. Môže ohlasovať násilné zločiny, vojny, vážne problémy v priemysle a dokonca separatizmus v rámci štátu, pokiaľ je v nepriaznivej konštelácii s ďalšími planétami.

Jupiter: je ukazovateľom stavu legislatívneho systému a náboženského života, dobrého chodu univerzitného systému, tlače, bankového sektora a všeobecne všetkých ďalších spoločenských aktivít.

Saturn: ručí za právo v oblasti osobného vlastníctva, ďalej za vládny systém, stav štátnych inštitúcií a hospodárstva, infraštruktúru a byrokraciu.

Urán: sám alebo spolu s inými planétami naznačuje udalosti radikálneho charakteru ako revolúcie, pokrokové hnutia, vznik nových nečakaných kultúrnych prúdov, rôzne inovácie, ale aj všetko, čo súvisí s národným energetickým systémom, či už ide o bežnú alebo alternatívnu energiu.

Neptún: Neptúnove vplyvy sa prejavujú na sociálnej úrovni – v stave nemocníc a podobných inštitúcií, charitatívnych a neziskových organizácií, v idealizme a nádeji, ale aj na miere konzumácie drog, promiskuite a rôznych podvodoch.

Pluto: pod vplyvom Pluta je politická a finančná moc. V závislosti na vývoji tejto planéty je možné predvídať ako priaznivé zvraty situácie, tak aj odstránenie kriminálnych prvkov z vlády. Rovnako aj hospodárske katastrofy, vznik diktatúry alebo iných represívnych systémov.

Ceres: táto planéta stojí pomimo a jej vplyvy sa sústredia na oblasť plodnosti, pôrodnosti, rodinné putá a medziľudské vzťahy. Pod vplyvom planéty Ceres sa nachádza tiež zloba, negatívne emócie alebo sociálne vylúčenie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.