loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Čo je to „mundánna astrológia“?

Čo je to „mundánna astrológia“?

Čo je to „mundánna astrológia“?Planéty ovládajú osudy ľudí
Čo je to „mundánna astrológia“?

Mundánna astrológia
Mundánna astrológia

Astrológia má jednu prastarú odnož. Zameriava sa na vysvetľovanie konštelácií hviezd z hľadiska ich vplyvu na vývoj politických udalostí, prírodné katastrofy či chod svetovej ekonomiky.

Táto astrologická špecializácia je „mundánna“ astrológia a, pozor, nemôže sa ňou zaoberať len tak niekto. Iba človek s dlhodobými skúsenosťami je totiž schopný s maximálnou presnosťou objasniť význam pohybu hviezd.

Mundánna astrológia sa snaží vysvetliť význam minulých historických udalostí pomocou všeobecných vzorcov. Vďaka dlhodobým skúsenostiam predpovedá tiež vývoj udalostí do budúcnosti. Využíva na to niektoré veľmi presné pracovné pomôcky. Takto je možné zostaviť napríklad tzv. národné horoskopy, ktoré vychádzajú z myšlienky, že krajiny môžu mať podobný horoskop ako ktorýkoľvek človek.

Pri zostavovaní horoskopov krajín alebo geografických oblastí berieme do úvahy presné údaje o danom štáte (napríklad dátum 28. október 1918 - deň vzniku moderného československého štátu), ale tiež údaje existujúcich vzťahov založených na tradíciách a ďalšie fakty ako sú veľké prírodné katastrofy alebo významné astrologické javy. Takéto horoskopy môžu byť zostavené kedykoľvek, pre ich kvalitu sú však kľúčové dlhoročné skúsenosti a znalosti.

V mundánnej astrológií hrajú dôležitú úlohu planéty Jupiter a Saturn. Prikladá sa im zodpovednosť za vzostup a pád niektorých politických síl alebo štátov s veľkým celosvetovým alebo lokálnym vplyvom. Avšak aj iné planéty majú svoju úlohu pri zostavovaní presného horoskopu. Preto vám predstavíme na nasledujúcej strane význam, ktorý je v mundánnej astrológií prisudzovaný každej z planét.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.